Prąd
włącznik światła
Napisane przez: Paal Leveraas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Włączniki i gniazda elektryczne warto, by były nie tylko stylowe, ale także funkcjonalne

Usytuowanie gniazdek i łączników instalacyjnych, trzeba przemyśleć w fazie tworzenia instalacji elektrycznej. Regułą jest, że włączniki umieszcza się wewnątrz pomieszczeń, po tej samej stronie co klamka od drzwi. W małych pomieszczeniach jak spiżarka czy garderoba, ale także łazienka, łączniki instalacyjne zaleca się zakładać przed wejściem. Aby były poręczne w obsłudze.
elektryczność
Napisane przez: stephen bowler
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Czym charakteryzuje się solidny agregat prądotwórczy? Do czego się nadaje?

Każdy z nas jest w stanie mieć własne źródło energii. To jest prawdopodobne dzięki niedrogim i powszechnie dostępnym agregatom prądotwórczym. Mogą one zaopatrywać w prąd urządzenia elektryczne w miejscach, w jakich nie istnieje możliwość przyłączenia się do sieci elektroenergetycznej. Taki sprzęt będzie odpowiedni dla każdego, w wielu sytuacjach - na kempingu, działce rekreacyjnej czy garażu, do wszystkich miejsc, gdzie nie można doprowadzić prądu. Może także być elementem instalacji awaryjnego zasilania domu, na przykład w razie dłuższej przerwy w dostawie energii elektrycznej. Do używania w domu najbardziej odpowiednie będą sprzęty o nie za dużych rozmiarach oraz mniejszej mocy.
urządzenia do pomiaru prądu

Sieć agregat powinna być sprawna

Okazują się być momenty, w których nie można sobie pozwolić na przerwy w dostawie prądu, przez to właśnie poszukuje się sposobów, które będą awaryjnie załączane, gdy główne zasilanie nie zadziała. Jest wiele sprzętów, które powinniśmy tutaj użyć, tak by posiadać pewność, że nasze urządzenia zawsze będą zasilane prądem.
części elektroniczne
Napisane przez: Mike Mozart
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Pragnąc usprawnić sprzęt elektroniczny warto wiedzieć, w jakich miejscach można kupić właściwe elementy

Obecnie znaczna większość urządzeń działa za sprawą zasilania prądem. W zależności od rodzaju i przeznaczenia są one naturalnie różnie konstruowane, jednakże posiadają one parę modułów, jakie powtarzają się każdorazowo. W przypadku sprzętów elektronicznych zazwyczaj psują się jednostkowe części, które na szczęście można z prostotą zastąpić samodzielnie, bądź rzecz jasna oddać do serwisu. Chcąc jednakże zrobić to indywidualnie wskazane jest aby znać miejsca, w jakich można odnaleźć indywidualne elementy solidnej jakości.
Urządzenie elektroniczne
Napisane przez: David J
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Dzięki energii elektrycznej mamy obecnie okazję do życia na poziomie, o którym mogli jedynie pomarzyć nasi pradziadowie

Słowa energia elektryczna mają dla nas, obywateli współczesnego świata, magiczne znaczenie, pomimo tego że właściwe nie zdajemy sobie z tego sprawy. Gonitwa w szarym życiu oraz nawał obowiązków służbowych i tych prywatnych powodują, że nie dostrzegamy tych błogosławieństw, jakie wypływają z wykorzystywania urządzeń działających na energię elektryczną. Najzwyczajniej w świecie wchodzimy do pokoju i włączamy odbiornik telewizyjny, żeby oglądnąć Fakty. Swego rodzaju dramat zaczyna się dopiero wtedy, gdy następuje przerwa w dostawie energii elektrycznej z powodu bieżących napraw albo w wyniku potężnego gradobicia.
art deco
Napisane przez: David Prasad
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Polskie art deco jako kierunek o wielu twarzach.

Mimo, że art deco, jako styl w sztuce rozkręcało się w wielu krajach naraz, to metropolią jego był Paryż. W tamtym miejscu funkcjonowali czołowi wyraziciele ruchu i powstawały nadzwyczaj intrygujące obrazy i akty.
kable
Zainspirowane przez: sobol-tech.flog.pl

instalacja elektryczna właściwa dla zasilanych sprzętów

Cechy techniczne instalacji elektrycznych w obiektach powinny być takie, żeby zapewniały niezawodną dostawę energii elektrycznej o parametrach technicznych, charakteryzujących jakość energii stosownych dla zasilanych urządzeń.
zapalona żarówka
Napisane przez: stephen bowler
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

zobrazowanie akumulatora żelowego i miernika zużycia energii .

Opis pojęć "akumulator żelowy 12v 100ah" oraz "miernik zużycia energii".Akumulator żelowy 12v 100ah został zaprojektowany z myślą do stosowania w systemach zasilania rezerwowego. Akumulator żelowy 12v 100ah jest doskonały do użycia w inwerterach INV, pojazdach elektrycznych, wózkach inwalidzkich i akumulatorowych pojazdach specjalnych.
zestaw czujników
Napisane przez: SparkFun Electronics
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Fotoelektryczny czujnik: jego zasady działania i profesjonalne używanie

Dla wielu odbiorców sieci zagadnienia z obszaru elektryki czy fizyki są niemal wiedzą tajemną. Niewiele osób ma pojęcie o zasadach funkcjonowania różnych urządzeń. Niektórzy jednakże chcieliby samemu sprostać wyzwaniom z tych dziedzin. Co więc mogą uczynić? Mogą na przykład wpisać w wyszukiwarki You Tube lub Google konkretne frazy, takie jak: enkoder inkrementalny, czujniki fotoelektryczne lub czujnik odległości sick, tam znajdą wiele drogocennych informacji na wybrane tematy. Fachowe ich objaśnienie może pomóc w zrozumieniu działania konkretnych urządzeń lub nawet może być inspiracją do podjęcia samemu działań w tym temacie.
zmywarka zbiornik na wodę
Napisane przez: Maurizio Pesce
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Co robić, kiedy nagle popsuje Ci się lodówka?

Ogień, potop, porażenie elektrycznością. To wyłącznie parę z wielu


Co robić, kiedy nagle popsuje Ci się lodówka?

prawdopodobnych niebezpieczeństw, które mogą spotkać Ciebie w mieszkaniu. Ty jednak,


Co robić, kiedy nagle popsuje Ci się lodówka?

niczym lecąca do płomieni ćma, nie tylko wciąż używasz sprzętów, które


Co robić, kiedy nagle popsuje Ci się lodówka?

potrafią Ciebie przenieść na tamten świat, ale ponadto regularnie


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.