Prąd
zmywarka zbiornik na wodę
Napisane przez: Maurizio Pesce
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Co robić, kiedy nagle popsuje Ci się lodówka?

Pożar, potop, porażenie elektrycznością. To wyłącznie parę z wielu potencjalnych zagrożeń, jakie mogą spotkać Ciebie w domu. Ty wszakże,


Co robić, kiedy nagle popsuje Ci się lodówka?

niczym lecąca do płomieni ćma, nie tylko wciąż używasz sprzętów, które


Co robić, kiedy nagle popsuje Ci się lodówka?

potrafią Ciebie przenieść na tamten świat, lecz jeszcze regularnie


elektryczność
Napisane przez: stephen bowler
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Czym charakteryzuje się solidny agregat prądotwórczy? Do czego się nadaje?

Każdy z nas jest w stanie mieć własne źródło energii. To jest możliwe dzięki niedrogim oraz wszędzie dostępnym agregatom prądotwórczym. Mogą one zaopatrywać w prąd urządzenia elektryczne w miejscach, w jakich nie istnieje możliwość przyłączenia się do sieci energetycznej. Taki sprzęt będzie przydatny dla każdego, w różnych sytuacjach - na biwaku, ogródku lub garażu, do tych miejsc, gdzie nie możemy doprowadzić prądu. Może również być elementem instalacji awaryjnego zasilania domu, szczególnie w razie dłuższej przerwy w dostawie prądu. Do wykorzystania w domu najbardziej właściwe będą sprzęty o niezbyt dużych gabarytach i mniejszej mocy.
urządzenie elektryczne
Napisane przez: Gareth Halfacree
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Odgromniki jako urządzenia do asekuracji ważnych elementów obwodów

Piorunochrony są urządzeniami które stosuje się do ochrony ważnych elementów obwodów.

Burze zdarzają się ciągle na wszystkich kontynentach i wywołują spore szkody. Powodują niszczenie sprzętów zarówno przemysłowych, jak i domowych. Z uwagi na ich potężną i nieoczekiwaną formę częstokroć powodują tragiczne następstwa w instalacjach elektrycznych.
ksero
Napisane przez: Matthew Cua
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

W jaki sposób funkcjonują kserokopiarki? Jakie elementy są najważniejsze? O czym trzeba pamiętać?

Kserokopiarka to urządzenie, jakie zapewnia wykonanie kopii dokumentów oraz dwuwymiarowych elementów grafiki. Jednym z pierwszych producentów była firma Xerox, a pierwszą z udanych kopii dokumentu wykonano w 1938 roku. W Polsce te urządzenia weszły na rynek dopiero w latach siedemdziesiątych, natomiast obecnie trudno sobie wyobrazić by można było obejść się bez takiego sprzętu.
Urządzenie elektroniczne
Napisane przez: David J
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Dzięki energii elektrycznej mamy obecnie okazję do życia na poziomie, o którym mogli jedynie pomarzyć nasi pradziadowie

Słowa prąd elektryczny mają dla nas, obywateli nowoczesnego świata, magiczne znaczenie, pomimo tego że praktycznie nie zdajemy sobie z tego faktu sprawy. Zabieganie w zwyczajnym życiu oraz natłok obowiązków zawodowych i tych prywatnych sprawiają, że nie dostrzegamy tych dobrodziejstw, które wynikają z wykorzystywania maszyn działających na prąd. Najzwyczajniej w świecie wchodzimy do pokoju i włączamy odbiornik telewizyjny, żeby oglądnąć Fakty. Pewien dramat rozpoczyna się dopiero wtedy, gdy następuje przerwa w dostawie energii elektrycznej z powodu bieżących napraw lub w wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych.
art deco
Napisane przez: David Prasad
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Polskie art deco jako kierunek o wielu twarzach.

Mimo, że art deco, jako styl w sztuce rozkręcało się w wielu państwach naraz, to stolicą jego stanowił Paryż. W tym miejscu działali czołowi orędownicy ruchu i powstawały niesłychanie interesujące obrazy i akty.
Przekaźnik

Czy traki sklep nam oferuje?

Moc prądu powinna ciągle być jednakowa
Gdy chcemy, żeby działały nam jakieś urządzenia, to musimy dopilnować, żeby dodawany okazał się do nich prąd.
włącznik światła
Napisane przez: Paal Leveraas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Włączniki i gniazda elektryczne warto, by były nie tylko stylowe, ale także funkcjonalne

Lokalizację gniazdek i włączników, trzeba zaplanować na etapie tworzenia instalacji oświetleniowej. Zasadą jest, że włączniki zakłada się wewnątrz pomieszczeń, po tej samej stronie co klamka od drzwi. W mniejszych pomieszczeniach jak spiżarnia czy garderoba, ale również łazienka, włączniki zaleca się montować przed wejściem. Aby były praktyczne w użytkowaniu.
Głośniki Genius SP-HF2020
Napisane przez: Genius
Zainspirowane przez: Genius

Jest wiele osób, które w łazience się relaksują — mogą czytać gazetę i od niedawna da się także oglądać filmy

Są tacy, którzy w łazience chcą zrelaksować się oraz wypić w wannie wino lub czytać książkę. Co powiedzielibyście jednak Państwo na trochę innego luksusu — czyli możliwość oglądania w wannie telewizji?


zestaw czujników
Napisane przez: SparkFun Electronics
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Fotoelektryczny czujnik: jego zasady działania i profesjonalne używanie

Dla wielu odbiorców sieci zagadnienia z dziedziny elektryki czy fizyki są niemal wiedzą tajemną. Niewiele osób ma pojęcie o zasadach funkcjonowania różnych urządzeń. Niektórzy jednak chcieliby samemu sprostać wyzwaniom z tych dziedzin. Co więc mogą uczynić? Mogą przykładowo wprowadzić w wyszukiwarki You Tube lub Google konkretne frazy, takie jak: enkoder inkrementalny, czujniki fotoelektryczne lub czujnik odległości sick, tam znajdą wiele cennych informacji na wspomniane tematy. Rzetelne ich przybliżenie może pomóc w zrozumieniu działania wybranych urządzeń lub nawet może być zachętą do podjęcia samodzielnych działań w tym temacie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.