Prąd
ksero
Napisane przez: Matthew Cua
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

W jaki sposób funkcjonują kserokopiarki? Jakie elementy są najważniejsze? O czym trzeba pamiętać?

Kserokopiarka to urządzenie, jakie umożliwia wykonanie kopii dokumentów jak również dwuwymiarowych elementów grafiki. Jednym z pierwszych producentów była firma Xerox, a pierwszą udaną kopię dokumentu wykonano w 1938 roku. W naszym kraju kserokopiarki pojawiły się dopiero w latach siedemdziesiątych, lecz obecnie trudno sobie wyobrazić by można było obejść się bez tego sprzętu.
zestaw czujników
Napisane przez: SparkFun Electronics
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Fotoelektryczny czujnik: jego zasady działania i profesjonalne używanie

Dla wielu odbiorców sieci zagadnienia z dziedziny elektryki czy fizyki są niemal wiedzą tajemną. Niewiele osób ma pojęcie o zasadach funkcjonowania różnych urządzeń. Niektórzy jednak chcieliby samemu sprostać wyzwaniom z tych dziedzin. Co więc mogą uczynić? Mogą przykładowo wprowadzić w wyszukiwarki You Tube lub Google konkretne frazy, takie jak: enkoder inkrementalny, czujniki fotoelektryczne lub czujnik odległości sick, tam znajdą wiele cennych informacji na wspomniane tematy. Rzetelne ich przybliżenie może pomóc w zrozumieniu działania wybranych urządzeń lub nawet może być zachętą do podjęcia samodzielnych działań w tym temacie.
urządzenie elektryczne
Napisane przez: Gareth Halfacree
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Odgromniki jako urządzenia do asekuracji ważnych elementów obwodów

Odgromniki są urządzeniami jakie stosuje się do ochrony ważnych elementów sieci.

Burze występują bezustannie na całym świecie i wywołują znaczne szkody. Przyczyniają się do niszczenia urządzeń zarówno przemysłowych, jak i w domu. Z uwagi na ich ogromną i niespodziewaną naturę często powodują tragiczne następstwa w instalacjach elektrycznych.
Głośniki Genius SP-HF2020
Napisane przez: Genius
Zainspirowane przez: Genius

Jest wiele osób, które w łazience się relaksują — mogą czytać gazetę i od niedawna da się także oglądać filmy

Są tacy, którzy w łazience lubią zrelaksować się i wypić w wannie wino czy poczytać gazetę. Co powiedzielibyście jednak Państwo na odrobinę innego luksusu — czyli możliwość oglądania w wannie filmów?


Przekaźnik

Czy traki sklep nam oferuje?

Żeby wszystko działało konieczny jest prąd
Gdy chcemy, aby działały nam jakieś sprzęty, to powinniśmy dopilnować, aby dodawany był do nich prąd.
art deco
Napisane przez: David Prasad
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Polskie art deco jako kierunek o wielu twarzach.

Pomimo, że art deco, jako nurt w sztuce kształtowało się w wielu państwach jednocześnie, to stolicą jego stanowił Paryż. W tamtym miejscu działali czołowi przedstawiciele ruchu i powstawały nadzwyczaj interesujące obrazy i akty.
urządzenia do pomiaru prądu

Sieć agregat powinna być sprawna

Okazują się być sytuacje, w których nie możemy sobie zezwolić na przerwy w dostawie energii, dlatego właśnie szuka się rozwiązań, które będą w razie czego włączane, kiedy podstawowe zasilanie zawiedzie. Jest dużo sprzętów, które musimy tutaj wykorzystać, tak żeby posiadać świadomość, że własne urządzenia ciągle będą zasilane prądem.
zapalona żarówka
Napisane przez: stephen bowler
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

zobrazowanie akumulatora żelowego i miernika zużycia energii .

Charakterystyka pojęć "akumulator żelowy 12v 100ah" oraz "miernik zużycia energii".Akumulator żelowy 12v 100ah został zaprojektowany z myślą do stosowania w systemach zasilania rezerwowego. Akumulator żelowy 12v 100ah jest idealny do zastosowań w inwerterach INV, pojazdach elektrycznych, wózkach inwalidzkich jak i akumulatorowych pojazdach specjalnych.
klient
Napisane przez: Dell Inc.
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Telefony stacjonarne bezprzewodowe - czyli, najwspanialszy telefon przeznaczony dla seniora!

Szukasz najwspanialszego telefonu dla własnej babci, lub dziadka? Albo być może twoi rodzice osiągnęli już lat "sędziwy", jednak chciałbyś im dopomóc w utrzymaniu kontaktu z tobą? Jeśli tak to zakupcie im telefon dla osoby starszej, by przestać się martwić!
włącznik światła
Napisane przez: Paal Leveraas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Włączniki i gniazda elektryczne warto, by były nie tylko stylowe, ale także funkcjonalne

Rozstawienie gniazd wtykowych i włączników, trzeba przemyśleć w fazie tworzenia instalacji oświetleniowej. Zasadą jest, że łączniki montuje się wewnątrz pomieszczeń, po tej samej stronie co klamka od drzwi. W mniejszych pomieszczeniach jak spiżarnia czy garderoba, ale także łazienka, łączniki instalacyjne sugeruje się instalować przed wejściem. Aby były poręczne w użytkowaniu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.