Obiektyw
aparat Canon
Napisane przez: Alexandre Dulaunoy
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Czy zdjęcia mogą sprawia jakiekolwiek kłopoty? Zależności między zdolnościami, talentem oraz zakupem optymalnego sprzętu.

Wraz z rozwojem technologii posuwa się do przodu też osprzęt dla fotografów. Równocześnie możemy zaobserwować trend na opisywanie się przez nastoletnich amatorów fachowcami przez to, iż rodzice kupili im nowy sprzęt. Często od razu zaznaczając, że taki wydatek paru tysięcy PLN ma się zwrócić. Co charakteryzuje więc odpowiedniego fachowca?
obiektyw
Napisane przez: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu

Na co zwrócić uwagę gdy wybieramy obiektyw? Jakie parametry są rzeczywiście najbardziej istotne i warte rozpatrzenia?

Jak kupić najbardziej właściwy obiektyw? W tym celu musimy pamiętać o kilku wytycznych, dzięki czemu jest szansa, iż nasz zakup będzie bardzo udany. Jak planujemy kupić obiektyw o najwyższych parametrach optycznych, powinniśmy unikać zoomów o dość znacznym zakresie, są to takie, jakie pokrywają swoim zakresem dość szeroki kąt i tele. Pamiętajmy, że fizyki oraz optyki nie da się oszukać, im więc bardziej znaczny zakres gwarantowany przez zoom, tym większe kompromisy projektowe, na które się musimy zdecydować. Bardzo polecane są obiektywy stałoogniskowe, na przykład Sigma 50/1.4, bo zmuszają do bardziej mądrego kadrowania, często są również lepsze pod kątem parametrów optycznych.
obiektywy marki Nikon
Napisane przez: Kitmondo Marketplace
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Idealny prezent na święta dla zapalonego fotografa?

Ostatni miesiąc w roku to przede wszystkim szaleństwo kupowania podarunków i wszelkich świątecznych niezbędników. Zazwyczaj jest kłopot z decyzją jaki podarunek wybrać najważniejszej osobie. Nigdy nie wiadomo, co kupić, żeby druga osoba była zachwycona. Wszystkie tradycyjne upominki zwykle wydają się tendencyjne, a na najmocniej wypasiony prezent często nie wystarcza gotówki. Najłatwiej, ale też najgorzej zrobić niespodziankę świąteczną dla kogoś z jakimś zainteresowaniem.
Fotografia
Napisane przez: http://sxc.hu
Zainspirowane przez: http://sxc.hu

Sprzęt fotograficzny i obiektyw w charakterze naprawy poziomu wytwarzanych zdjęć.

Fotografto wyjątkowo popularna praca w dzisiejszych czasach. Natomiast, aby pozyskiwać coraz to nowych klientów aby być w stanie się udźwignąć finansowo, trzeba prezentować szeroki stopień zaangażowania w to co się robi. Zleceniodawcy są niezmiernie wymagający. Oczekują skrupulatnej, dbałej pracy, liczą na to, że terminy zostaną dotrzymane, a fotograf za każdym razem w gotowości.
fotografowanie
Napisane przez: Jackie.lck
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jeżeli jesteś debiutującym fotografem, to koniecznie powinieneś poznać najnowszy rejestr polecanych obiektywów

Fotografowanie, tak samo jak gotowanie czy gra na instrumencie muzycznym, bywa pasją, której chętnie oddają się zarówno nastolatkowie, jak i osoby po trzydziestce. O ile uczniowie gimnazjum są w stanie rozwijać swoje umiejętności pod okiem nauczycieli z miejscowych emdeków, to dorośli ludzie nade wszystko zdobywają wiedzę oddając się lekturze opracowań zamieszczonych w internecie i rzecz jasna blogów i forów dyskusyjnych. Bądź co bądź każdy debiutujący fotograf musi poznać nie tylko sekrety robienia ładnych zdjęć, ale i wybrać odpowiedni dla siebie, oraz swoich możliwości, sprzęt, w tym także obiektyw.
sigma 10-20
Napisane przez: David Mellis
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Obiektyw jako najistotniejszy element aparatu fotograficznego

Jednym z najważniejszych części aparatu fotograficznego jest obiektyw. Rozstrzyga on w wielkim stopniu o jakości fotografii.


Obiektyw jako najistotniejszy element aparatu fotograficznego

Obiektywy sigma a 35 f1.4 dg hsm charakteryzuje się wyjątkową charakterystyką ekspresyjności, spełnia wygórowane oczekiwania fotografików o pasjach twórczych i artystycznych.
aparat fotograficzny Sigma
Zainspirowane przez: http://www.sigma-sklep.pl/

Na co patrzeć wybierając odpowiedni obiektyw do lustrzanki?

Wiele osób, jakie dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografowaniem, nie jest zorientowanych, w jaki sposób powinny wybierać właściwy obiektyw do lustrzanki. Wybór jest ogromny, dlatego ciężko nam podjąć dobrą decyzję, szczególnie, iż jesteśmy dopiero na początku tej drogi i tak naprawdę jeszcze niewiele wiemy. Nie musi być to tak problematyczne zadanie, jeśli tylko poznamy kilka najistotniejszych porad.
Genius 5050 V2
Napisane przez: Genius
Zainspirowane przez: Genius

Nabywamy aparat cyfrowy

Mnóstwo osób nabywając aparat cyfrowy dla siebie bądź kogoś z rodziny sugeruje się rabatem czy często bezzasadnymi argumentami.


Nabywamy aparat cyfrowy

Np. kupujemy ciężką jak też trudną w obsłudze lustrzankę mającą obiektyw makro albowiem znajomy twierdzi, iż to najlepszy aparat.
transport
Napisane przez: Farbflut

Nowe hobby na okres letni, które będą zdolne pochłonąć bez reszty

Współcześnie coraz więcej dynamicznie żyjących odbiorców szuka form aktywności, które będą zdolne zapewnić im należną chwilę oderwania od powszedniej zabieganej rzeczywistości.


Nowe hobby na okres letni, które będą zdolne pochłonąć bez reszty

Okres lata to jeden z najlepszych momentów żeby spróbować czegoś nieszablonowego w swym życiu.
Sigma
Zainspirowane przez: http://www.sigma-sklep.pl/

W którym miejscu mamy możliwość wypożyczyć obiektywy fotograficzne na korzystnych warunkach?

Nie da się ukryć, że najnowocześniejszy sprzęt fotograficzny zazwyczaj jest dość drogim wydatkiem i dlatego nie każdy może zdecydować się na tego rodzaju zakup. Jeżeli jednak zależy nam na nowatorskich urządzeniach, możemy zdecydować się na ich wypożyczenie. W dzisiejszych czasach punkty świadczące tego typu usługi wyróżniają się bardzo dużym powodzeniem na polskim rynku.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.