Pracodawca
podatki
Zainspirowane przez: flickr.com

Obowiązki właściciela wobec państwa

Wszelki podmiot gospodarczy który sprzedaje dowolne usługi lub produkty musi płacić podatek VAT. Wszystkim wiadomo, że jest to jeden z w najwyższym stopniu skutecznych podatków które można opłacać. Należy do podgrupy podatków pośrednich, a więc takich, które nie są opłacane we właściwym urzędzie skarbowym lecz w cenie kupowanego artykułu albo usługi. Jednym słowem, przedsiębiorcy wliczają ów podatek w koszt sprzedawanego produktu. I na tym dokładnie polega jego moc - bardzo łatwo będzie określić ile tegoż podatku musimy uiścić.
Narada pracowników
Napisane przez: Ted Eytan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Parę uwag na temat skutecznego zarządzania zespołem i konieczności systematycznej kontroli

Z jednej strony ocenianie, a także podpowiadanie są tymi czynnościami, którym poświęcamy się z sporym zacięciem. Nieco trudno poddający się wytłumaczeniu pozostaje fakt, że gdy przychodzi pora na ocenę pracy podwładnych, to niejeden pracodawca ma problemy z realizacją tak obranego celu. Z tej przyczyny, jeżeli ocena pracownika musi zostać dokonana w jak najkrótszym czasie, to należy szukać rady u wykwalifikowanego psychologa albo szybko zacząć przeglądać branżową prasę.
Podanie o podwyżkę
Napisane przez: Epicantus
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Znakomicie przygotowane podanie o podwyżkę wynagrodzenia

W funkcjonujących dziś na rynku w Polsce firmach pojawia się niemało wątpliwości wśród pracowników, jakie wiążą się z płacą. Mający określone wymagania pracownicy wielokrotnie starają się o podwyżkę już po paru pierwszych miesiącach pracy. Nie w każdym przypadku nieodzowne jest to, aby złożyć podanie, bo z niektórymi menedżerami można się łatwo w tym temacie dogadać.
Studenci
Napisane przez: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu

Studia na automatyce - co dalej?

Jeżeli pomyślimy nad rynkiem pracy w Polsce to możemy dojść do konkluzji, że najlepiej ma się branża informatyczna oraz przemysł, a w zasadzie jego gałęzie związane z automatyką.
Zwolnienie pracownika
Napisane przez: Sebastiaan ter Burg
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jak zwolnić pracownika – kwestia,która przysparza wielorakich pracodawcom różnych wątpliwości natury prawnej

Często jak zatrudniamy pracownika to życzymy sobie tego, żeby współpraca układała się bez problemów. Niestety jednak często dochodzi do takich problemów, że zatrudniony pracownik nie spełnia pokładanych w nim nadziei. W niektórych przypadkach to wynika ze zbyt niskich umiejętności, a w niektórych przypadkiem jest to rezultat braku pełnego zaangażowania.
szkolenie
Napisane przez: NAVFAC
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Szkolenia okresowe dla pracobiorców

Jednym z głównych zadań każdego chlebodawcy jest zapewnienie pracownikom bezpiecznych jak też higienicznych warunków pracy. Drobiazgowe informacje na ów temat zdołamy odnaleźć w dziale dziesiątym Kodeksu Pracy. Do obowiązków tych zalicza się także przeszkolenie pracobiorców z obszaru BHP. Kwestie instruktaży w dziedzinie bezpieczeństwa a także higieny pracy reguluje zarządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dn. 27 lipca 2004 r. Szkolenia BHP we Wrocławiu są realizowane w celu aktualizacji jak też ugruntowania wiedzy i umiejętności w dziedzinie BHP a również zapoznania uczestników z najnowszymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi w tymże zakresie.
oprogramowanie
Napisane przez: University of the Fraser Valley
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Program kadrowo-płacowy ma szansę znacznie dopomóc

Które programy mogą nam dopomóc w poprowadzeniu zakładu?
Pojawia się coraz więcej programów komputerowych, które mają nam ułatwić właściwe zarządzanie firmą.
Komputer, strony internetowe
Napisane przez: Lindy Buckley
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jakie znaczące dane i informacje trzeba zamieścić tworząc CV?

Chwila poszukiwania pracy będzie jednym z najważniejszych w życiu. Człowiek spręża się ze wszystkich sił, aby znaleźć taką pracę w jakiej może się dopełniać a także będzie pozwalała sukcesy. Jednak nim to wszystko stanie się człowiek jest zobligowany do napisania CV jak i dość często listu motywacyjnego. Z wyglądu proste zadanie, natomiast kiedy się nad tym siądzie nie jest już tak wesoło. Dlaczego?
firma
Napisane przez: HazteOir.org
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Przepisy powiązane z zapewnieniem należytych warunków pracy

Przepisy powiązane z zapewnieniem odpowiednich warunków pracy, oraz zrealizowaniem całościowych zasad BHP obowiązują każdego przedsiębiorcę zatrudniającego pracowników.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.