Pracodawca
Studenci
Napisane przez: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu

Studia na automatyce - co dalej?

Jeżeli pomyślimy nad rynkiem pracy w Polsce to możemy dojść do konkluzji, że najlepiej ma się branża informatyczna oraz przemysł, a w zasadzie jego gałęzie związane z automatyką.
Zwolnienie pracownika
Napisane przez: Sebastiaan ter Burg
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jak zwolnić pracownika – kwestia,która przysparza wielorakich pracodawcom różnych wątpliwości natury prawnej

Często jak zatrudniamy pracownika to życzymy sobie tego, żeby współpraca układała się bez problemów. Niestety jednak często dochodzi do takich problemów, że zatrudniony pracownik nie spełnia pokładanych w nim nadziei. W niektórych przypadkach to wynika ze zbyt niskich umiejętności, a w niektórych przypadkiem jest to rezultat braku pełnego zaangażowania.
szkolenie
Napisane przez: NAVFAC
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Szkolenia okresowe dla pracobiorców

Jednym z głównych zadań każdego chlebodawcy jest zapewnienie pracownikom bezpiecznych jak też higienicznych warunków pracy. Drobiazgowe informacje na ów temat zdołamy odnaleźć w dziale dziesiątym Kodeksu Pracy. Do obowiązków tych zalicza się także przeszkolenie pracobiorców z obszaru BHP. Kwestie instruktaży w dziedzinie bezpieczeństwa a także higieny pracy reguluje zarządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dn. 27 lipca 2004 r. Szkolenia BHP we Wrocławiu są realizowane w celu aktualizacji jak też ugruntowania wiedzy i umiejętności w dziedzinie BHP a również zapoznania uczestników z najnowszymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi w tymże zakresie.
Podanie o podwyżkę
Napisane przez: Epicantus
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Znakomicie przygotowane podanie o podwyżkę wynagrodzenia

W funkcjonujących aktualnie na rynku w Polsce firmach pojawia się niemało wątpliwości wśród pracowników, co wiążą się z płacą. Mający odmienne wymagania pracownicy wielokrotnie występują o podwyżkę już po paru pierwszych miesiącach pracy. Nie w każdej sytuacji nieodzowne jest to, by składać podanie, ponieważ z częścią menedżerów można się bezproblemowo w tym temacie dogadać.
oprogramowanie
Napisane przez: University of the Fraser Valley
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Program kadrowo-płacowy ma szansę znacznie dopomóc

Które programy mogą nam dopomóc w poprowadzeniu zakładu?
Pojawia się coraz więcej programów komputerowych, które mają nam ułatwić właściwe zarządzanie firmą.
Komputer, strony internetowe
Napisane przez: Lindy Buckley
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jakie znaczące dane i informacje trzeba zamieścić tworząc CV?

Chwila poszukiwania pracy będzie jednym z najważniejszych w życiu. Człowiek spręża się ze wszystkich sił, aby znaleźć taką pracę w jakiej może się dopełniać a także będzie pozwalała sukcesy. Jednak nim to wszystko stanie się człowiek jest zobligowany do napisania CV jak i dość często listu motywacyjnego. Z wyglądu proste zadanie, natomiast kiedy się nad tym siądzie nie jest już tak wesoło. Dlaczego?
Narada pracowników
Napisane przez: Ted Eytan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Parę uwag na temat skutecznego zarządzania zespołem i konieczności systematycznej kontroli

Z jednej strony opiniowanie, a także sugerowanie stają się tymi czynnościami, którym poświęcamy się z sporym zacięciem. Trochę paradoksalny pozostaje fakt, że kiedy nadchodzi czas na ocenę pracy podwładnych, to niejeden szef ma problemy z realizacją tak obranego celu. Dlatego, jeżeli ocena pracownika musi zostać dokonana w jak najkrótszym czasie, to trzeba szukać rady w agencjach doradztwa personalnego albo jak najprędzej zacząć przeglądać branżową prasę.
podatki
Zainspirowane przez: flickr.com

Obowiązki właściciela wobec państwa

Wszelki podmiot gospodarczy który sprzedaje dowolne usługi lub towary powinien płacić podatek VAT. Wszystkim wiadomo, że jest to jeden z w najwyższym stopniu skutecznych podatków które można płacić. Należy do podgrupy podatków pośrednich, czyli takich, które nie są opłacane we właściwym urzędzie skarbowym lecz w cenie kupowanego artykułu lub usługi. Słowem, przedsiębiorcy wliczają ów podatek w cenę wyprzedawanego wyrobu. I na tym dokładnie polega jego siła - bardzo łatwo będzie stwierdzić ile tegoż podatku musimy uiścić.
firma
Napisane przez: HazteOir.org
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Przepisy powiązane z zapewnieniem należytych warunków pracy

Przepisy powiązane z zapewnieniem odpowiednich warunków pracy, oraz zrealizowaniem całościowych zasad BHP obowiązują każdego przedsiębiorcę zatrudniającego pracowników.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.