Technologia
komputer
Napisane przez: James 'Silent Penguin' Kane
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Górnoślązacy troszczą się z pasją o osprzęt informatyczny

W Katowicach działa dużo entuzjastów automatyki. Założono tam jedyne w Polsce skansen, gdzie możemy obserwować okresy ewolucji automatów i dobitnie zobaczyć, że technologia zmieniała się i stale ulepsza w ekspresowym rytmie.
druk, drukarka 3d
Napisane przez: Marc Huguet Reyes
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Od zwyczajnych drukarek do papieru do skomplikowanych maszyn 3D

Wynalazki w dziedzinie technologii wciąż nas zadziwiają. Fachowcy nieustannie pracują nad nowymi rozwiązaniami ułatwiającymi życie. Inżynierzy bezustannie dopracowują istniejące już wynalazki, tak by były jeszcze łatwiejsze w obsłudze i funkcjonalne. Przykładem takiego urządzenia może być drukarka.
figurki 3D
Napisane przez: Jennie Faber
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Po co jest w ogóle wydruk 3D? Sposoby na nowe przeznaczenie tego skanowania.

Coraz bardziej modne staje się skanowanie 3D. Jednakowoż technologia pnie bardzo naprzód, stąd też coś, co kiedyś było zgoła nie do pomyślenia, na dzień dzisiejszy staje się nawet powszechnością, albo czymś, co nikogo nie dziwi. Czym tak naprawdę jest skanowanie i wydruk 3d? Toż nic innego, jak akcja nad tworzeniem kopii rzeczy przestrzennych. Sama możliwość skanowania przestrzennego jest wspaniała, bowiem dzięki niej można pozyskać cyfrowy obraz przedmiotu, który funkcjonuje w rzeczywistości. Mając model przestrzenny na dysku komputera można oddać go obróbce czy edycji, utworzeniu kopii i potencjalnego wydruku, także w kompozycji przestrzennej.
komputer
Zainspirowane przez: www.morguefile.com

Jak radzić sobie z awarią sprzętu komputerowego.

Wiek dwudziesty był epoką, która przyniosła znaczące oraz epokowe przemiany w dziedzinie technologii. Wyjątkowo przełomowe przemiany wystąpiły w obrębie obejmującym wszelkie działy powiązane z wojskowością i militariami.
Lecący dron
Zainspirowane przez: foter.com

Nowoczesne technologie, czyli co dzisiaj umożliwia nam technika

Współczesny świat zmienia się w błyskawicznym tempie. To, co dzisiaj jest dla nas codziennością, jeszcze kilkanaście lat wstecz w ogóle się nam nie śniło. Dzisiaj większość z nas chętnie zasięga po innowacyjne rozwiązania, jakie często służą tylko i wyłącznie rozrywce.
obsługa klienta
Napisane przez: Bratislavská župa
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

​Jak dbać o klienta? Przede wszystkim profesjonalnie!

W dzisiejszych czasach pozyskanie nowych klientów jest rzeczą względnie prostą. Internet daje nam olbrzymie możliwości w zakresie reklamy oferowanych przez nas produktów czy usług, przy czym sporą część pracy związanej z ich rozpropagowywaniem wykonują sami użytkownicy. W sieci wspaniale działa tak zwany marketing szeptany i wzajemne rekomendowanie konkretnych artykułów. Choć Internet jest wyjątkowo istotnym narzędziem przy zakładaniu jakiejkolwiek firmy, jego siła może okazać się złudna i przynieść skutki odwrotne do oczekiwanych.
telewizja
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Powszechny dostęp do środków przekazu całkowicie zmienił nasze powszednie życie i sprawił, że sprzedawcy telewizji cyfrowej stają do walki o klienta

Gdy idea telewizji dopiero rozpoczynała zaciekawiać ludzkie umysły, to wybrani sceptycy sądzili, że taki wynalazek nie ma jakiejkolwiek przyszłości, bo komu by się chciało leżeć przed długie godziny przed ekranem telewizora i wpatrywać się w drewniane pudełko. Jednak czas pokazał, że taka forma rozrywki nie tylko się przyjęła, ale stała się również źródłem zysku dla posiadaczy komercyjnych stacji telewizyjnych. Jednocześnie z upowszechnieniem się środków masowego przekazu unowocześnił się rodzaj transmisji fonii, a już obecnie sygnał analogowy został zastąpiony cyfrowym.

Czy drukarki 3D obrócą o 180 stopni świat nauki, technologii, a może nawet pozostałe obszary działalności ludzkiej?

Ostatnimi czasy w internecie wyjątkowo gwarno jest o drukarkach stosujących trójwymiarową technologię. Na prawie każdej platformie i w każdym serwisie informacyjnym z łatwością wypatrzymy nowe, zaskakujące zapisy wideo, na których takie urządzenia tworzą przestrzenne przedmioty, zaczynając od tych których używamy każdego dnia, po wytworzenie tak wspaniałych projektów, jak dla przykładu w pełni sprawna proteza dłoni.
samsung galaxy
Napisane przez: Kārlis Dambrāns
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Który telefon będzie dla mnie bezkonkurencyjny?

Zakup telefonu komórkowego to zwykle dosyć niemały wydatek, jeżeli nie zawieramy umowy na duży abonament. Warto jednakże się na tego typu zakup zdecydować i wybrać telefon, jaki jak najbardziej będzie odpowiadał naszym potrzebom.
Studia

Studia o profilu informatycznym - jakie mogą dać możliwości młodym ludziom po ich zakończeniu.

Od jakiegoś czasu specjaliści od informatyki są ogromnie rozchwytywani na rynku pracy. Trudno się temu dziwić, jeżeli nowoczesne technologie od jakiegoś czasu zadomowiły się w licznych zastosowaniach i są potrzebni ludzie, jacy wszystko to będą projektować, uruchamiać i serwisować. Większości osób zawód informatyka kojarzy się po dziś dzień z roztrzepanym panem od komputerów, lecz współczesna informatyka całkowicie inaczej wygląda.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.