Finanse w branży elektronicznej
Rachunki
Napisane przez: Lucas Hayas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

O tym w jaki sposób możemy pomagać innym

Styczeń jest miesiącem w którym tradycyjnie - od ponad dwudziestu lat - otwieramy nasze portmonetki. Idąc na zimowy weekendowy spacer, na pewno w którąś z niedziel styczniowych spotkamy wolontariuszy z barwnymi plakietkami, zbierających datki do puchy w zamian za czerwone serduszko.
jak obliczyć podatek
Napisane przez: eFile989
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Warto się dopytać jak przekazać 1% podatku

Dla potrzebujących nasz 1% podatku jest niezwykle cenny

Ludzie borykają się z różnorakimi kłopotami zdrowotnymi, które pochłaniają przeważnie większą część ich comiesięcznych dochodów, a dodatkowo jeszcze często wyłączają ich z możliwości normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.
analizy finansowe
Napisane przez: Bryant Surety Bonds
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Wynajmij doradcę podatkowego, to na pewno przyniesie twojej firmie mnóstwo profitów

Prowadzenie przedsiębiorstwa wymaga ciągłego pilnowania ważnych kwestii i podejmowania ważnych decyzji. Trzeba mimo wszystko mieć na uwadze, że w pewnych sprawach można zyskać pomoc profesjonalnego doradcy. W wielu sytuacjach bywa to idealną alternatywą, jaka niesie korzyści firmie oraz samemu właścicielowi.
Księgowość, rachunkowość
Napisane przez: sanchezcl
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu

Masz kłopot ze sprawami rachunkowymi? Nie masz pojęcia jak się do nich zabrać? Mamy na to metodę!

Prawdą jest, iż każdy kto ma działalność gospodarczą musi w pewnych chwilach rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Dzieje się tak także, gdy musimy przelać odpowiednie kwoty pieniędzy do ZUSu. Tego typu sytuacjezazwyczaj występują bardzo często, kiedy jesteśmy zobligowani dostarczyć wybrane uzupełnione dokumenty. Zazwyczaj jednak wielu przedsiębiorców nie posiada czasu ani wiedzy, by się tym parać. Co w takiej sytuacji robić?
dwoje ludzi na korytarzu
Napisane przez: Dell Inc.
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Prowadzenie firmy z małymi wydatkami jak to zrobić

W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców poszukuje oszczędności gdzie może. Niestety zazwyczaj kończy się to znacznie większymi wydatkami, a budżet nie jest nieskończony. Zanim więc zarejestrujemy nazwę firmy i w urzędzie, spójrzmy jakie mamy formy prawne prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Czy poradzimy sobie z finansami?
Podatek
Napisane przez: GotCredit
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Znajomość polskiego prawa podatkowego staje się konieczna, o czym winni pamiętać ci, którzy zamierzają wynająć lokatorom mieszkanie

Rodzime prawo podatkowe, a konkretniej jego ustępy, spędzają sen z powiek wielu przedsiębiorcom czy właścicielom małych punktów usługowych. Nieznajomość tego prawa może stać się powodem wielu kłopotów, a nawet skończyć się na sali sądowej. Na szczęście niemal każdy członek społeczeństwa już od dziecka jest zaznajamiany ze znaną od starożytnych wieków łacińską maksymą, która objaśnia: twarde prawo, ale prawo.
podatki
Zainspirowane przez: pixabay.com

Z jakiego powodu warto jest dziś korzystać z usług profesjonalnych doradców podatkowych?

Każda osoba, która zarabia, jest w Polsce zobowiązana do płacenia podatków. To wymóg prawa, a w związku z tym, ludzie jacy go nie przestrzegają są wystawieni na różnego rodzaju sankcje. Podatki to bardzo ważny temat w przypadku właścicieli swoich firm, w szczególności że lokalne prawo podatkowe nie należy do najbardziej klarownych. Przedsiębiorcy muszą wiedzieć, że przysługuje im sporo konkretnych ulg, z których warto skorzystać, jako że ma to bezpośrednie przełożenie na osiągane zyski.
podatki, kalkulator
Zainspirowane przez: pixabay.com

Wypełnianie rozliczenia podatkowego – jak się za niego brać

Jak w każdej miejscowości, tak też i w Olsztynie istnieje urząd zajmujący się regulacjami w zakresie podatków i opłat. Jest to miejsce, w którym można uzyskać wymagane informacje na temat wysokości należności– przykładowo z tytułu utrzymywania nieruchomości.
budowa
Napisane przez: Bona Lumo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Czy dostatecznie odpowiednio zrozumieliśmy prawo podatkowe?

Kiedy będziemy prowadzić firmę, to musimy zatroszczyć się o to, aby własna wiedza na różne zagadnienia była jak największa. Przez to właśnie musimy znać różne pisma oraz prawa, które odnoszą się do własnej działalności oraz których nieznajomość ma szansę nas wpędzić w trudy.


Czy dostatecznie odpowiednio zrozumieliśmy prawo podatkowe?

Warto sprawdzić w jaki sposób działa rozporządzenie clp


Czy dostatecznie odpowiednio zrozumieliśmy prawo podatkowe?

Jeżeli w jakimś stopniu będziemy mieli do czynienia z chemikaliami, które mogą okazać się być groźne dla środowiska, to z pewnością musimy przekonać się o czym dokładnie opowiada rozporządzenie clp. Więcej ciekawych wiadomości przeczytasz pod tym linkiem lexperts.pl.
firma
Napisane przez: istock
Zainspirowane przez: istockphoto.com

Co można zrobić, żeby firma doskonale mogła? Jakie zmiany muszą w niej zajść?

Prowadzenie aktualnej firmy to nie lada wyzwanie. Nie chodzi nawet o to, że konkurencja jest niemała, bo tak naprawdę zazwyczaj prawie tak jest. Nie idzie także tym bardziej o to, że niełatwo utrzymać klienta przy sobie, a koszty pracy mogłyby być trochę niższe. To wszystko jest naturalnie ważne, ale bez wątpienia prawdziwym problemem jest dopasowanie własnej firmy do zmieniających się technologicznych warunków. Tego niektórzy nie potrafią pokazać, przez co mogą zostać daleko w tyle.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.