Finanse w branży elektronicznej
urlop
Napisane przez: Fabrice Florin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Co określa indeks giełdowy? Czemu jest taki ważny? Jak wyglądał w przeszłości? Jak go powinniśmy odczytywać?

Indeks giełdowy to statystyczna miara, jaka ukazuje jak odmieniają się ceny grupy danych spółek w danym przedziale czasowym. To też określa jak to wpływa na zachowanie się giełdy. Kiedy dostrzegamy zmiany wartości indeksu, możemy bez jakiejś analizy cen akcji różnorodnych spółek sprawdzić poziom zwrotu, a także zdefiniować kierunek ruchu cen.


Co określa indeks giełdowy? Czemu jest taki ważny? Jak wyglądał w przeszłości? Jak go powinniśmy odczytywać?

Indeksy pierwotnie były tworzone, ażeby pokazać zmiany cen akcji spółek, jakie notowane są na giełdzie, które występowały w dosyć krótkim czasie.
certyfikat
Napisane przez: The Forests Dialogue
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Szkolenia jako świeża gałąź rynku – finanse i możliwości ich zdobycia.

Obecny rynek szkoleń bardzo mocno się rozwija, w krótkim czasie może zostać jedną z wiodących gałęzi biznesu. Szkolenia obejmują różne dziedziny wiedzy i umiejętności od przygotowywania posiłków po złożone analizy statystyczne, znacząca jego częścią są też szkolenia z negocjowania oraz zarządzania projektami. Przeanalizujmy te ostatnie.
portal podatkowy
Napisane przez: Garrett Coakley
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Co można odnaleźć w elektronicznym serwisie podatkowym?

W należącym do nas państwie ludzie płacą świadczenia podatkowe już od czasów Mieszka I, czyli od około 1000 wiosen. Określenia takowe jak popiwek czy podymne były dobITnie kojarzone z poborcami podatkowymi.
aukcje komornicze tarnowskie gór

Czy na długach można zarobić pieniądze?

Dłużnik to koszmar wierzyciela, ale dłużnik również musi uważać na konsekwencje. Ten pierwszy daje z siebie wszystko, by odebrać kasę, dłużnik zaś robi wszystko, by od płacenia się uchylić. Jak mówi stare przysłowie, gdzie 2 się tłucze, tam trzeci korzysta.
lotnisko
Napisane przez: Mark Harkin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Odwołany lot odszkodowanie – gdzie poszukiwać info o naszych prawach?

Z usług lotniczych korzystamy coraz częściej, gdyż ceny lotów są zdecydowanie niższe niż parę lat temu. Musimy mieć jednak świadomość tego, iż ewentualne problemy jakie mogą wystąpić na lotnisku, mogą dla nas stanowić powód do domagania się odszkodowania. O jakich sytuacjach mowa? Przede wszystkim o różnego rodzaju spóźnieniach, odwołanych lotach, zagubieniu bagażu itp. Przypadki takiego typu wbrew pozorom nie są rzadkie, toteż warto wiedzieć, w jaki sposób się w ich przypadku zachować i czego się domagać od przewoźnika.
analiza wymagań
Napisane przez: MSLGROUP Official
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Zarządzanie firmą - Przeczytaj więcej w tekście poniżej!

Analiza nie może być jedynie pasmem wywiadów, jakiego owocem będę setki stron zapisów z ankiet oraz zrealizowanych rozmów. Analiza wymagań, to znaczna praca, której celem powinno być zrozumienie, a nie jedynie opowiedzenie. Jaka jest różnica? Owocem analizy, a więc poznania zjawiska (pracy firmy itd.) będzie wzornik jej logiki oddziaływania (logika biznesowa), ten model – należyty – pozwala przewidywać co nas czeka (badany jest na poprawność losowo wyselekcjonowanymi zdarzeniami w przedsiębiorstwie).
Giełda
Zainspirowane przez: pixabay.com

Dane makro są pomocne podczas gry na giełdzie

Musimy znać dane makro. Giełda jest bardzo intrygującym i pociągającym miejscem, ponieważ przy odrobinie szczęścia i znajomości jej działania można się znacząco wzbogacić.
Firma spedycyjna, która dba o środowisko
Napisane przez: iStock
Zainspirowane przez: iStock

Rozliczenie PIT 2016 / 2017 - czyli, Ministerstwo Finansów stawia na podliczenie deklaracji PIT przez siec internetową

Już od pewnego okresy można usłyszeć o nowym portalu podatnika, który to utworzyło Ministerstwo Finansów. Nasze osoby jednak dzisiejszego dnia nie ciekawi sam portal, lecz samiutki fakt zachęcania poprzez owe ministerstwo person do wypełniania deklaracji PIT przez sieć internetową!


Rozliczenie PIT 2016 / 2017 - czyli, Ministerstwo Finansów stawia na podliczenie deklaracji PIT przez siec internetową

W środku sieci w czasie poszukiwania informacji o pit online, w łatwy sposób trafimy na słowa: Ministerstwo Finansów, które to stworzyło projekt, przezywany e-Deklaracje.
Podatek
Napisane przez: GotCredit
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Znajomość polskiego prawa podatkowego staje się konieczna, o czym winni pamiętać ci, którzy zamierzają wynająć lokatorom mieszkanie

Rodzime prawo podatkowe, a konkretniej jego przepisy, spędzają sen z powiek wielu biznesmenom czy właścicielom niedużych punktów usługowych. Nieznajomość tego prawa może stać się powodem wielu problemów, a nawet skończyć się w sądzie. Na szczęście prawie każdy obywatel już od maleńkości bywa zaznajamiany ze znaną od starożytności łacińską maksymą, która instruuje: twarde prawo, lecz prawo.
rozmowa kwalifikacja

Planujesz rozpocząć pracę zawodową? Dowiedz się na czym polega rekrutacja pracowników i rozmowa kwalifikacyjna

Rekrutacja jest początkowymetapem zatrudnienia pracownika. Jej zamysłem jest znalezienie wystarczającej liczby kandydatów, z których można będzie wykonać selekcję.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.