Jakie sprawy są badane podczas prób zderzeniowych i co powinny one zapewnić?

Wszystkie narzędzia, które kupujemy w sklepach musiały być uprzednio przez swoich producentów wypróbowane. Najbardziej istotnym powodem, dla jakiego przeprowadza się takie próby jest sprawdzenie, czy też dany towar jest bezpieczny dla swojego odbiorcy.


Oczywiście dużo zależy od konkretnego produktu, jednak należy założyć, że w trakcie wykonywania jakiegokolwiek testu, taki produkt będzie popsuty.


test
Napisane przez: 4Press.pl
Zainspirowane przez: 4Press.pl


Więcej tekstów

Przekładnie śrubowe wykorzystują ruch mechaniczny

piły
Napisane przez: Proma Polska
Nieraz dzieje się tak, że musimy posiadać sami wpływ na to, jak coś funkcjonuje, tak żebyśmy mogli wyczuć czy jeszcze coś należy podnieść, lub przytrzymać czy już wystarczy.


Znakomicie pokazują to próby zderzeniowe przeprowadzane w celu sprawdzenia, czy dany samochód zapewnia bezpieczeństwo dla kierowcy. Sprawdzany jest czas aktywacji poduszki powietrznej i m.in. to, czy w momencie zderzenia kierownica ukrywa się w głąb komory silnikowej. Tego typu test prowadzony jest wielokrotnie przez niezależną firmę, jaka przedstawia bardzo wiarygodne źródło informacji. Naturalnie podczas wykonywania takiego testu, w kabinie pasażerskiej nie siedzi człowiek, a pełny elektronicznych sensorów robot. W tego typu sposób wykonalne jest badanie np. sił, jakie będą oddziaływały na ciało kierowcy w momencie zderzenia. Oczywiście takie testy nie tyczą się wyłącznie samochodów osobowych, ale też wszystkich innych pojazdów.


Sama zasada robienia prób tyczy się prawie wszystkich pozostałych gałęzi przemysłu. Przykładowo programy, z którego czerpią korzyść dziesiątki tysięcy Polaków, a które jest dostępne na stronach wirtualnych wielu instytucji. Zanim będzie ono przekazane do użytkowania przez ludzi, musi zdać bardzo liczne testy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.