Jakie sprawy są badane podczas prób zderzeniowych i co powinny one zapewnić?

Wszystkie narzędzia, które kupujemy w sklepach musiały być uprzednio przez swoich producentów wypróbowane. Najbardziej istotnym powodem, dla jakiego przeprowadza się takie próby jest sprawdzenie, czy też dany towar jest bezpieczny dla swojego odbiorcy.


Oczywiście dużo zależy od konkretnego produktu, jednak należy założyć, że w trakcie wykonywania jakiegokolwiek testu, taki produkt będzie popsuty.


test
Napisane przez: 4Press.pl
Zainspirowane przez: 4Press.pl


Więcej tekstów

Przydatne przyrządy przy pracy takie jak wagi etykietujące lub paleciaki

waga
Napisane przez: Christian Schnettelker
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W obecnych czasach praca jest jedną z najwłaściwszych walorów dla bardzo wielu osób, co nie jest dziwne, ponieważ dostarcza nie tylko korzyści materialne, ale także spełnienie w karierze. Mimo wszystko nie tylko to promieniuje na zauważalny rozwój pracy.


Znakomicie pokazują to próby zderzeniowe przeprowadzane w celu sprawdzenia, czy dany samochód zapewnia bezpieczeństwo dla kierowcy. Sprawdzany jest czas aktywacji poduszki powietrznej i m.in. to, czy w momencie zderzenia kierownica ukrywa się w głąb komory silnikowej. Tego typu test prowadzony jest wielokrotnie przez niezależną firmę, jaka przedstawia bardzo wiarygodne źródło informacji. Naturalnie podczas wykonywania takiego testu, w kabinie pasażerskiej nie siedzi człowiek, a pełny elektronicznych sensorów robot. W tego typu sposób wykonalne jest badanie np. sił, jakie będą oddziaływały na ciało kierowcy w momencie zderzenia. Oczywiście takie testy nie tyczą się wyłącznie samochodów osobowych, ale też wszystkich innych pojazdów.


Sama zasada robienia prób tyczy się prawie wszystkich pozostałych gałęzi przemysłu. Przykładowo programy, z którego czerpią korzyść dziesiątki tysięcy Polaków, a które jest dostępne na stronach wirtualnych wielu instytucji. Zanim będzie ono przekazane do użytkowania przez ludzi, musi zdać bardzo liczne testy.


Oczywiście firmy, które produkują takiego typu rozwiązanie programistyczne, zapewniają również późniejsze wsparcie odbiorców poprzez np. infolinię. Niemniej jednak ilość zgłoszeń będzie znacznie niższa, jeśli będzie przygotowany dobry test takiego programu.
2017/12/05, 14:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.