Jakie sprawy są badane podczas prób zderzeniowych i co powinny one zapewnić?

Wszystkie narzędzia, które kupujemy w sklepach musiały być uprzednio przez swoich producentów wypróbowane. Najbardziej istotnym powodem, dla jakiego przeprowadza się takie próby jest sprawdzenie, czy też dany towar jest bezpieczny dla swojego odbiorcy.


Oczywiście dużo zależy od konkretnego produktu, jednak należy założyć, że w trakcie wykonywania jakiegokolwiek testu, taki produkt będzie popsuty.


test
Napisane przez: 4Press.pl
Zainspirowane przez: 4Press.pl


Więcej tekstów

Czy patrzyliśmy, jaki robot kuchenny ma szansę okazać się być dla nas odpowiedni?

kuchnia
Napisane przez: Alex Ansley
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W kuchni szykujemy wiele różnych dań, które wymagają zmiksowania, a także odpowiedniego urabiania ciasta. Kiedy chcemy sobie ułatwić sprawę, to musimy inwestować w specjalne Urządzenia, które wielką część tej roboty wypełnią za nas.


Znakomicie pokazują to próby zderzeniowe przeprowadzane w celu sprawdzenia, czy dany samochód zapewnia bezpieczeństwo dla kierowcy. Sprawdzany jest czas aktywacji poduszki powietrznej i m.in. to, czy w momencie zderzenia kierownica ukrywa się w głąb komory silnikowej. Tego typu test prowadzony jest wielokrotnie przez niezależną firmę, jaka przedstawia bardzo wiarygodne źródło informacji. Naturalnie podczas wykonywania takiego testu, w kabinie pasażerskiej nie siedzi człowiek, a pełny elektronicznych sensorów robot. W tego typu sposób wykonalne jest badanie np. sił, jakie będą oddziaływały na ciało kierowcy w momencie zderzenia. Oczywiście takie testy nie tyczą się wyłącznie samochodów osobowych, ale też wszystkich innych pojazdów.


Sama zasada robienia prób tyczy się prawie wszystkich pozostałych gałęzi przemysłu. Przykładowo programy, z którego czerpią korzyść dziesiątki tysięcy Polaków, a które jest dostępne na stronach wirtualnych wielu instytucji. Zanim będzie ono przekazane do użytkowania przez ludzi, musi zdać bardzo liczne testy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.