Co uwzględnia technika liniowa? Co powinno się wiedzieć o wyrobach z tego zakresu?

Co obejmuje technika liniowa? Co należy wiedzieć o produktach z tego zakresu? Technika liniowa daje możliwość zmiany ulokowania przeróżnych elementów. Wyróżnia się tym, że wykorzystuje się do niej ruch ślizgowy lub toczny, przy niedużym współczynniku tarcia.


Po pierwsze mamy możliwość zaopatrzenia się w łożyska ślizgowe. To komponenty, dzięki którym, w przypadku maszyn, które poruszają się ruchem obrotowym, powstaje możliwość sprawnego i płynnego ich działania. Trzeba nadmienić, że łożysko ślizgowe nie jest wyposażone w ruchome elementy pośredniczące. Wyróżnia się łożyska ślizgowe suche, powietrzne, olejowe. Technika liniowa to także prowadnice liniowe. Dzięki nim mamy opcję przenoszenia ciężkich elementów, i tych w pionie i tych w poziomie.
duża śruba
Napisane przez: Camera Eye Photography
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Są wykorzystywane w przeróżnych działach przemysłu. Warto zajrzeć tutaj po szczegółowe informacje: czym charakteryzuje się liniowa technika. Należy wspomnieć też o śrubach kulowych. Wyróżniają się głównie tym, że mają szerokie, spore zastosowanie. (http://silownikielektryczne.com/produkty/prowadnice-i-lozyska-liniowe/) Wykorzystuje się je w budowie różnych maszyn przemysłowych. Są szczególnie dokładne, a ich współczynnik sprawności jest naprawdę imponujący. Trzeba wspomnieć, że śruby kulowe dają możliwość zmiany ruchów postępowych na ruch obrotowy i na odwrót.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.