W firmie bez nich ani rusz, ten dział bywa zwykle niewidoczny, ale bez nich nie bylibyśmy w stanie działać

Niezależnie gdzie pracujemy, czy to na kasie w sklepie, czy w biurowcu, w obu miejscach znajdziemy komputery. Nawet takie instytucje jak biblioteki mają stanowiska komputerowe.


Coraz popularniejsze jest inwestowanie przez metropolie w bezprzewodową sieć w autobusach oraz w centrum.


Psychoterapia grupowa – w grupie siła!
Napisane przez: Bird&Co Sp. z.o.o.
Zainspirowane przez: Bird&Co Sp. z.o.o.


Dbanie o całą infrastrukturę informatyczną jest czasochłonne oraz wieloaspektowe. Wymaga to dużej wiedzy i ciągłego pogłębiania jej przez informatyków. Utrzymanie każdej infrastruktury wymaga dużej grupy ludzi. Szczęśliwie rynek jest ich pełen i nie ma problemu ze znalezieniem specjalistów. Każda firma powinna w obecnych czasach posiadać tych speców i zwykle tworzą oni dział IT. Kiedy pojawi się problem, to oni są wzywani do pomocy. Zazwyczaj w dziale jest kilka osób i każda z nich jest specjalistą w innej dziedzinie. Dla przykładu, jedna osoba jest odpowiedzialna za sprawne działanie sprzętu komputerowego. Oznacza to, że kiedy jakiś komputer przestanie działać, to ta osoba sprawdzi i naprawi lub wymieni zepsutą część. Inna osoba odpowiada za sieć komputerową, konfiguruje sieć WI-FI oraz dba o to, byśmy mieli internet w komputerze. Inną załogą są programiści. Piszą oni programy, z których korzystamy na co dzień. Nawet Windows jest stworzony przez wielką grupę, pracującą wiele miesięcy wyłącznie po to, byśmy mieli możliwość wysłać e-maila oraz czytać newsy online.


Więcej tekstów

Gry przeglądarkowe nie wychodzą z mody

gra
Napisane przez: Sarah Joy
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Czasem jest tak, że potrzebujemy się zrelaksować, kilka chwil spędzonych przy jakiejś grze pomaga nam się oczyścić i pozyskać sił do późniejszego zadania. Przez to właśnie takim powodzeniem cieszą się gry przeglądarkowe, które można bardzo szybko wyszukać, są różnorodne, a jednocześnie niezbyt skomplikowane jeżeli chodzi o zadania i co najważniejsze, działają na każdej przeglądarce, więc nie musimy mieć do nich najmniejszego specjalnego sprzętu, ponieważ będą funkcjonowały nawet na najsłabszym komputerze.


Bez Informatyków nie mielibyśmy takiej komfortowej pracy oraz dostępu do informacji. Są dla nas niewidzialnymi pracownikami, a zauważamy ich tylko, kiedy nam coś nie działa.
2017/12/04, 11:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.