W jakiej sytuacji pomocna okazuje się być tak zwana zgodność różnych technologii?

Czy wiesz, w jaki sposób określa się dom lub pokój, w jakim znajduje się osprzęt wykorzystywany do przechowywania funkcjonującej infrastruktury informatycznej, zatem serwerów, sprzętów typu storage i infrastruktury sieciowej?


Jest to centrum danych, jakie posiada bazę technologiczną, urządzenia oraz procedury zwiększające bezpieczeństwo i ciągłość działania serwerów, tego typu jaką jest: redundancja serwerów, elementów sieciowych oraz dysków, systemy wentylacji czy ochrony przeciwpożarowej oraz kontrolę dostępu. Wszystkie znajdujące się w tamtym miejscu przyrządy muszą spełniać najwyższe standardy jakości, dlatego też nowoczesne data center musi gwarantować sterowanie wieloma hiperwizoRAMi, połączenia z chmurą hybrydową i implementacją infrastruktury konwergentnej. Najistotniejszym kłopotem jest jak najszersze migrowanie sprzętu z osobnych ośrodków do hubów data center. Osiągnięcie tego celu nie jest proste, jednak przydatna jest tu zgodność różnych technologii. Wirtualizacja otworzyła nowy styl użycia komputerów, a aktualnie wchodzi w obszar pamięci masowych i pracy w sieci. Ponadto wykorzystywane bywają także cloud computing i opcje zgodności infrastruktury.


Więcej tekstów

Nowoczesne urządzenia do sprzątania

samochód Audi
Napisane przez: Jorge de la Llama
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Sprzątanie jest normalnością w każdym mieszkaniu. Producenci sprzętów pomagających w sprzątaniu wymyślili odkurzacz centralny, aby każdy zdołał w skuteczny sposób utrzumać własny dom w czystości.


telefony
Napisane przez: Luca Viscardi
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


centrala telefoniczna
Napisane przez: Calvado
Zainspirowane przez: Calvado


nowoczesne data center
Napisane przez: Emtec
Zainspirowane przez: Emtec


Wspomnieć należałoby, że wirtualizacja serwera w ośrodkach informacji jest aktualnie dość powszechna, ale wirtualizacja sieci i pamięci masowej jeszcze startuje. Zamysł wirtualizacji pamięci jest analogiczny do pomysłu wirtualizacji serwerów. pamięć nie jest przypisywana do pojedynczych serwerów czy nawet maszyn internetowych, właściwe 3dexperience generuje grupę zasobów pamięci oraz zapewnia scentralizowane nią administrowanie.


Z tego też powodu w efekcie przeróżne komponenty związane z pamięcią mogłyby zostać pokazywane maszynie wirtualnej jako jednolity zasób, eliminując chęć osobnego administrowania różnymi pamięciami dyskowymi.
2021/02/23, 07:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.