Ładna strona internetowa czyli...?

Czy projektowanie stron internetowych to nadal opłacalne zajęcie? Obecnie, kiedy w internecie jest bardzo wiele darmowych silników i grafik stron, gdy za grosze można kupić potrzebne zdjęcie, kiedy tak w zasadzie każdy samodzielnie może zrobić swoją stronę internetową. Odpowiedź na to pytanie jest jedna - oczywiście, że tak.


StronaStrona (kliknij) nie kończy się na grafice

Więcej tekstów

Gdzie znaleźć dobrego fotografa z Gdyni

ślub - zdjęcie
Napisane przez: Nicola Romagna
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Swój ślub to chwila bardzo ważna, do której koniecznie należy się przedtem fenomenalnie przygotować. Wybranie odpowiedniego miejsca na ślub zwykle nie jest zwyczajowo kwestią banalną, podobnie jak orkiestry, a cóż dopiero wybranie najlepszego fotografa, do którego obowiązków należy uwiecznienie tego wyjątkowego momentu w kadrach.


strona internetowa
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu/
Projektowanie stron internetowych to nie tylko stworzenie grafiki i dorzucenie jej do silnika. Mogłoby się zdawać, że przecież właściwie nic ponad to nie ma tam do zrobienia. A to błąd. Każda porządna firma, trudniąca się projektowaniem stron zaczyna od badań. Przede wszystkim trzeba ustalić do kogo strona będzie przeznaczona. Istotna jest płeć, wiek, bywa, że status materialny, być może zawodowy. Wszystko zależne jest od tego jakiego typu to strona.

Przede wszystkim użyteczność

Bardzo ważnym elementem jest funkcjonalność strony. Często tworzy się na początku kilka projektów, po czym testuje na przedstawicielach grupy docelowej użyteczność strony. Tak naprawdę nie da się ustalić sztywnego wzoru. Każdy element dobrze jest jest sprawdzić przeprowadzając badania, nawet fokusowe. Jeśli chcemy by strona najlepiej odpowiadała wymaganiom użytkowników, a przy tym spełniała nasze wymagania, dobrze jest zatrudnić osobę zajmującą się growth hackingiem. Nazwa brzmi dość nieciekawie, jednak to nic strasznego. Growth hacker ma za zadanie przy pomocy wprowadzania drobnych modyfikacji na stronie określić, jaki wariant najlepiej zdaje egzamin, który prowadzi do przyrostu liczby odwiedzających, wzrostu sprzedaży w sklepie internetowym itp.

Gdy podsumujemy wszystkie te elementy, okazuje się, że tworzenie stron (jak np. na ) wymaga poczucia estetyki, dużej wiedzy technicznej, orientowania się w trendach i technologiach oraz mnóstwa innych. Gdy więc podejmiemy decyzję o stworzeniu strony internetowej znajdźmy jak najlepszą firmę, której możemy zlecić wymyślenie jej. Pamiętajmy czego musimy wymagać. Strona (Kliknij !) to nie tylko grafika i silnik. To długie dni pracy, które poprzedzają samo spięcie projektu w całość.
2018/06/21, 22:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.