Kamery cctv wykorzystywane są obecnie w bardzo różnych branżach. Monitoring maksymalizuje poziom bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej , a także usprawnia pracę policji

Obecność monitoringu w życiu publicznym jest już powszechnym zjawiskiem. Przyzwyczailiśmy się do tego, że jesteśmy niemal na każdym kroku obserwowani. Z jednej strony wpływa to na naszą przestrzeń prywatną, ale jednocześnie powoduje, że jesteśmy o znacznie bezpieczniejsi.
Kamera do monitoringu
Trzeba też zauważyć, że korzyści mogą być w tym wypadku obopólne - czytaj więcej. monitoring (dowiedz się więcej o monitoring- http://www.ezvizlife.com.pl/monitoring-kamera-ezviz-cs-td.php) zabezpiecza bowiem jednocześnie te osoby, które są obserwowane, a także tego, kto umieścił kamerę w konkretnym miejscu. Straty będzie musiał ponieść więc tylko ten, kto dopuścił się wykroczenia lub przestępstwa. Materiał nagrany na taśmie może bowiem zostać użyty jedynie dla zidentyfikowania i ukarania sprawcy. Nie wolno go publikować ani rozpowszechniać. Zwłaszcza w celach komercyjnych. Właśnie dlatego najpierw kamery cctv pojawiły się w obszarach najbardziej zagrożonych przez przestępców, takich jak supermarkety lub szkoły. Następnie zaczęto je montować je w tramwajach, urzędach, na uczelniach oraz na przejściach dla pieszych. Dzisiaj monitoruje się już całe dzielnice, ulice albo punkty, takie jak stare miasto, plac przed ratuszem albo przystanek komunikacji miejskiej. Zobacz więcej: solidny alarm rowerowy.


Więcej tekstów

Telewizja przemysłowa CCTV jako układ służący do ochrony mienia

nowoczesna kamera
Telewizja przemysłowa jest to system służący do kontroli wizyjnej za pomocą aparatów video podłączonych do rejestratorów obrazu plus monitorów.
Pozostałe często spotkane nazwy systemów telewizji przemysłowej to np. tv dozorowa albo monitoring wizyjny.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.