Kamery cctv wykorzystywane są obecnie w bardzo różnych branżach. Monitoring maksymalizuje poziom bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej , a także usprawnia pracę policji

Obecność monitoringu w życiu publicznym jest już powszechnym zjawiskiem. Przyzwyczailiśmy się do tego, że jesteśmy niemal na każdym kroku obserwowani. Z jednej strony wpływa to na naszą przestrzeń prywatną, ale jednocześnie powoduje, że jesteśmy o znacznie bezpieczniejsi.


Kamera do monitoringu
Trzeba też zauważyć, że korzyści mogą być w tym wypadku obopólne - czytaj więcej. monitoring (dowiedz się więcej o monitoring- http://www.ezvizlife.com.pl/monitoring-kamera-ezviz-cs-td.php) zabezpiecza bowiem jednocześnie te osoby, które są obserwowane, a także tego, kto umieścił kamerę w konkretnym miejscu. Straty będzie musiał ponieść więc tylko ten, kto dopuścił się wykroczenia lub przestępstwa. Materiał nagrany na taśmie może bowiem zostać użyty jedynie dla zidentyfikowania i ukarania sprawcy. Nie wolno go publikować ani rozpowszechniać. Zwłaszcza w celach komercyjnych. Właśnie dlatego najpierw kamery cctv pojawiły się w obszarach najbardziej zagrożonych przez przestępców, takich jak supermarkety lub szkoły. Następnie zaczęto je montować je w tramwajach, urzędach, na uczelniach oraz na przejściach dla pieszych. Dzisiaj monitoruje się już całe dzielnice, ulice albo punkty, takie jak stare miasto, plac przed ratuszem albo przystanek komunikacji miejskiej. Zobacz więcej: solidny alarm rowerowy.


monitoring
Na takie rozwiązanie decydują się szczególnie najbardziej rozwinięte miasta. Działa już projekt monitoring Poznań. Władze tego miasta wydały pieniądze na zakup aż 446 kamer, które 24 godziny na dobę „obserwują” to, co dzieje się na poznańskich ulicach. Kamery kamery detektywistyczne cctv są zamontowane w najbardziej niebezpiecznych punktach miasta. Funkcją monitoringu wizyjnego ma być działalność prewencyjna, skrócenie procedury ścigania przestępców, karanie chuligaństwa, wzrost bezpieczeństwa wśród mieszkańców , a także obserwowanie ruchu ulicznego. Dotychczas monitoring Poznań dobrze wywiązuje się z tych zadań, o czym dobrze się przekonać przeglądając np. lokalne wiadomości. Okazuje się, że dzięki kamerom cctv znaczna część działańpolicyjnych zakończyła się sukcesem. Monitoring wizyjny działa oczywiścierównież pozostałych polskich miastach, takich jak np. Warszawa, Wrocław lub Toruń. System kamer przydaje się szczególnie w nocy. Ruch uliczny jest wówczas wręcz znikomy. Patrole policyjne nie zawsze mogą być na czas zaalarmowane o jakimś przestępstwie. Zarejestrowane materiały umożliwiają jednak zidentyfikowanie sprawcy jakiś czas po dokonaniu wykroczenia albo nawet przestępstwa. Taśmy dostarczają jednocześnie dowodów. Więcej w temacie: .
2018/12/08, 10:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.