W obecnych czasach posiadanie własnej firmy jest prostsze niż kiedyś - wszystko dzięki komputerom i różnym systemom archiwizacyjnym

Jeśli spojrzymy na prowadzenie przedsiębiorstw teraz i jakieś 50 lat wstecz, to zauważymy wielką różnicę. Kiedyś wszystko było załatwiane przy pomocy tony papieru oraz nadawanych faksów.
instalacja
Napisane przez: Andrew Bone
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


komputery
Napisane przez: Jeffrey Zeldman
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Dziś wszystko trzymamy już na dyskach twardych. W znacznej mierze ułatwia to funkcjonowanie.


produkcja
Napisane przez: Nicholas Eckhart
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jeśli prowadzimy firmę, to zdajemy sobie sprawę z tego, ile różnych informacji jesteśmy zobligowani przechowywać. Sporą bazę kontrahentów, która nieraz liczy sobie kilkanaście tysięcy nazwy, czy wszystkie rachunki. Na szczęście, dziś istnieje możliwość, by już to przechowywać w komputerze. W Polsce działa już elektroniczny obieg faktur (więcej informacji) i jest respektowany przez Skarbówkę. Trochę to trwało, zanim urząd ten dogonił rzeczywistość, ale teraz działa to już dość przyzwoicie. By nie przechowywać w wielkich segregatorach przeróżnych dokumentów, możemy zainwestować w elektroniczne archiwum dokumentów. Przedsiębiorstwa, które zakładają i obsługują te programy, są fachowcami w swojej dziedzinie. Kiedy ich zatrudnimy, to skopiują dla nas wszelkie stare papiery i rachunki. Dzięki nim będziemy mieli porządek. Jeśli podpiszemy z nimi stałą umowę, to będą regularnie wprowadzać dane do archiwum. Dzięki wyszukiwarce bez problemu znajdziemy potrzebny nam dokument w kilka sekund.
Będziemy w stanie wyszukiwać nie tylko według dat, ale też nazwy firmy (tanie laptopy używane) albo kwoty. Będziemy mieli również możliwość zaznaczenia, którzy kontrahenci spóźniają się z płaceniem faktur czy nadal którejś nie uregulowali.
2020/06/27, 07:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.