W jaki sposób funkcjonują kserokopiarki? Jakie elementy są najważniejsze? O czym trzeba pamiętać?

Kserokopiarka to urządzenie, jakie zapewnia zrobienie kopii dokumentu oraz dwuwymiarowych elementów grafiki. Jednym z pierwszych producentów była firma Xerox, a pierwszą udaną kopię dokumentu dokonano w 1938 roku. W Polsce kserokopiarki weszły na rynek dopiero w latach siedemdziesiątych, lecz dziś trudno sobie wyobrazić by można było obejść się bez tego sprzętu.
ksero
Napisane przez: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Dzisiaj już kserokopiarki są czymś niesamowicie popularnym, jest także cała masa punktów, w których możemy oddać je do naprawy, jak serwis kserokopiarek Wrocław - www.extratel.com.pl/. Najważniejszym elementem takiego urządzenia jest stalowy wałek, to znaczy bęben, który pokrywany jest warstewką związków selenu, ale i krzemu amorficznego lub organicznego fotoprzewodnika. Związki te posiadają właściwości fotoelektryczne, co powoduje, iż w zaciemnieniu stają się izolatorami prądu elektrycznego. Wtedy możemy zauważyć, że światło wytwarza w nich nośniki prądu elektrycznego.

Więcej tekstów

Czym charakteryzuje się solidny agregat prądotwórczy? Do czego się nadaje?

elektryczność
Napisane przez: stephen bowler
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Każdy z nas jest w stanie posiadać własne źródło energii. Takie coś jest prawdopodobne dzięki dość tanim i powszechnie dostępnym agregatom prądotwórczym. Mogą one zasilić urządzenia elektryczne w miejscach, w jakich nie istnieje możliwość podłączenia się do sieci energetycznej. Taki sprzęt będzie przydatny dla każdego, w wielu sytuacjach - na kempingu, ogródku albo garażu, do tych miejsc, do których nie możemy doprowadzić elektryczności. Może też być częścią instalacji awaryjnego zasilania budynku, szczególnie w sytuacji dłuższej przerwy w dostawie energii elektrycznej. Do używania w domu najbardziej właściwe są urządzenia o nie za dużych rozmiarach i mniejszej mocy.


Dzieje się tak, gdyż warstwa związków przewodzi w określonych miejscach prąd elektryczny. W dalszej kolejności bęben obraca się i przechodzi przez następne etapy tworzenia obrazu. Elektryzowanie polega na tym, że w pobliżu górnej części bębna umieszczona jest elektroda, jaka elektryzuje bęben. Później ma miejsce naświetlanie, podczas którego naelektryzowana część bębna przesuwa się nad miejsce, a tam wytwarza się obraz skopiowanego dokumentu. tam, gdzie padnie światło zachodzi wewnętrzne zjawisko fotoelektryczne, sprawia, że substancja znajdująca się na bębnie zamienia się w przewodnik prądu elektrycznego.
ksero
Napisane przez: Vernon Chan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Właśnie w takich miejscach bęben nie jest już naelektryzowany.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.