Jak wygląda praca elektronika?

Elektronik to osoba, która trudni się montażem, konserwacją jak też naprawą sprzętu komputerowego a także innych przyrządów elektronicznych.


Elektronik jest człowiekiem bardzo wszechstronnym - zna się nie wyłącznie na sprzęcie, ale również na jego oprogRAMowaniu.


rzut - telefon
Napisane przez: Bernd Wiebus
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Fach ten jest rzemiosłem przyszłości, albowiem elektronika ma duże zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Elektronik jest potrzebny jako serwisant, kontroler jakości czy też konstruktor. Osoba na tym stanowisku posiada mnóstwo możliwości rozwoju jak też staje przed ogromnymi wyzwaniami. Nie stanowią dla niego zagadki nawet takie przyrządy jak oscyloskop cyfrowy.


Do wykonywania zawodu elektronika wystarczy średnie wykształcenie specjalistyczne. Mile spostrzegana jest też znajomość języka niemieckiego lub angielskiego, jako że w zakładach produkcyjnych dużo przyrządów ma instrukcje w językach obcych. W firmach realizujących usługi dla osób prywatnych konieczne jest posiadanie prawa jazdy. Jednostka na takim stanowisku musi posiadać następujące cechy: zainteresowania techniczne, systematyczność, spostrzegawczość, talenty manualne, zdolność pracy w grupie. Co więcej elektronik powinien na bieżąco pogłębiać swą wiedzę, śledząc ciekawostki techniczne, dla przykładu w prasie specjalistycznej.


Więcej tekstów

W jakiej sytuacji pomocna okazuje się być tak zwana zgodność różnych technologii?

telefony
Napisane przez: Luca Viscardi
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Czy wiesz, jak określa się dom lub pomieszczenie, w którym mieści się sprzęt wykorzystywany do przechowywania funkcjonującej infrastruktury komputerowej, zatem serwerów, sprzętów do przechowywania danych i infrastruktury sieciowej?


obiektyw
Napisane przez: Steve Jurvetson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Elektronik wykonuje pracę w zakładzie produkcyjnym lub usługowym. Wykonując swą pracę w zakładzie produkcyjnym, elektronik często przebywa w zamkniętym pomieszczeniu, w którym zajmuje się przede wszystkim składaniem elektronicznych układów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.