Czym jest Komora klimatyczna, w jaki sposób ona prezentuje się i w jakim miejscu jest wykorzystywana?

Czy pamiętasz, w jaki sposób prowadzi się w przemyśle farmaceutycznym testy, jakie miałyby pokazać przydatność różnorodnych lekarstw? Używane do tego celu narzędzie wykorzystywane jest także w przemyśle na budowach czy elektronicznym.


Funkcjonuje do tego urządzenie, które zezwala wyprodukować dobre środowisko, zatem ustaloną temperaturę i wilgotność i utrzymywać te parametry w obserwowanych uwarunkowaniach przez określony okres. Nosi ono określenie Komora klimatyczna i swoim wizerunkiem może trochę przypominać szafę. Dlaczego jednak ma ono zastosowanie w budownictwie? Więc tego typu komora służy w takiej branży do np. kondycjonowania próbek betonu czy badania szczepności powłok asfaltu. Posiada to znaczny wpływ na dobór różnorodnych mieszanek asfaltu, po jakich czasem jeździmy swymi samochodami. Łatwo dostrzec, że asfalt, który znamy z ulic jest inny niż ten, jaki użyty jest niestety na szosach mniej uczęszczanych.


Komora klimatyczna
Napisane przez: Marcin Polak
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


A gdzie tego typu komora ma wykorzystanie w przemyśle elektronicznym? Tu również idzie o testy klimatyczne, zatem badanie w których warunkach najwłaściwiej funkcjonują wszelakie elementy elektroniczne, przykładowo układy scalone. Takie testy przeprowadzane są niedługo przed włożeniem składników do montowanego urządzenia.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.