Czym jest Komora klimatyczna, w jaki sposób ona prezentuje się i w jakim miejscu jest wykorzystywana?

Czy pamiętasz, w jaki sposób prowadzi się w przemyśle farmaceutycznym testy, jakie miałyby pokazać przydatność różnorodnych lekarstw? Używane do tego celu narzędzie wykorzystywane jest także w przemyśle na budowach czy elektronicznym.
Funkcjonuje do tego urządzenie, które zezwala wyprodukować dobre środowisko, zatem ustaloną temperaturę i wilgotność i utrzymywać te parametry w obserwowanych uwarunkowaniach przez określony okres. Nosi ono określenie Komora klimatyczna i swoim wizerunkiem może trochę przypominać szafę. Dlaczego jednak ma ono zastosowanie w budownictwie? Więc tego typu komora służy w takiej branży do np. kondycjonowania próbek betonu czy badania szczepności powłok asfaltu. Posiada to znaczny wpływ na dobór różnorodnych mieszanek asfaltu, po jakich czasem jeździmy swymi samochodami. Łatwo dostrzec, że asfalt, który znamy z ulic jest inny niż ten, jaki użyty jest niestety na szosach mniej uczęszczanych.


Komora klimatyczna
Napisane przez: Marcin Polak
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


A gdzie tego typu komora ma wykorzystanie w przemyśle elektronicznym? Tu również idzie o testy klimatyczne, zatem badanie w których warunkach najwłaściwiej funkcjonują wszelakie elementy elektroniczne, przykładowo układy scalone. Takie testy przeprowadzane są niedługo przed włożeniem składników do montowanego urządzenia.


Więcej tekstów

Sprzedaż wszelkiego rodzaju aplikacji mobilnych stała się w współczesnych czasach niezwykle popularna.

szkolenie testowania aplikacji mobilnych
Zainspirowane przez: pixabay.com
Dzieje się zarówno dlatego, że sporo osób korzysta z urządzeń mobilnych, a wobec faktu będą one zainteresowane też Aplikacjami mobilnymi. Jednakże nim daną aplikacja trafi do sprzedaży musi ona być odpowiednio przetestowana, żeby jej producent miał pewność, że pozostaje ona działała bez zarzutu.


Należałoby również wspomnieć, iż Komora klimatyczna używana jest ponadto w przemyśle samochodowym do badania cech powłok izolacyjnych. W jaki sposób więc łatwo się domyślać, istnieją niezwykle złożone urządzenia, jakie na co dzień pracują nad naszym bezpieczeństwem oraz naszym komfortem.
2018/07/12, 08:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.