Czym jest skopometr oraz do jakiego celu może służyć takowe urządzenie w rękach fachowca?

Jak powszechnie jest wiadome, dookoła nas na co dzień pracuje niemało osób, które troszczą się o prawidłowe działanie mnóstwa urządzeń, bez jakich nie żylibyśmy na szczeblu, do którego przyzwyczaił nas XXI wiek.


Często są to technicy, jacy do swojej pracy używają złożonych urządzeń, na jakich ani jeden amator nic nie potrafiłby zrobić, ponieważ do ich użytkowania wymagane jest profesjonalne przeszkolenie.


Element drukarki
Napisane przez: Creative Tools
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Kilka przydatnych wskazówek dla osób które by chciały ochronić swój telefon przed różnymi uszkodzeniami.

pokrowiec Huawei P8 Lite
Napisane przez: Serge Kij
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Chyba każdy wyciągając kupiony przed chwilą telefon z pudełka cieszy się z jego wyglądu. Jednak jeżeli o ten wygląd nie zadba się należycie, to bardzo szybko sprzęt może się ubrudzić czy nawet poważnie uszkodzić.


Jakie to mogą być sprzęty? Dla przykładu może to być skopometr, czyli cyfrowy oscyloskop, jaki umożliwia niezwłoczną lokalizację możliwych usterek, ich niwelowanie i, niejako przy okazji, uzyskiwanie odpowiedzi na zapytanie: dlaczego one powstały. Taki skopometr nie jest mechanizmem, na nabytek którego mógłby pozwolić sobie wszelki. Jest tak dlatego, że posiada wyjątkowo skomplikowaną budowę, choć z wyglądu może trochę przypominać stary telefon komórkowy.


Onyx Boox X60
Napisane przez: Tabasco PR
Zainspirowane przez: Tabasco PR


Takowy skopometr posiada bowiem widoczną na pierwszy rzut wzroku klawiaturę oraz nad nią barwny wyświetlacz. Ma również zamontowany tak zwany rejestrator wydarzeń, co ułatwia potem diagnozę takiej awarii. Posiada również tzw. multimetr. Nowoczesne skopometry umożliwiają obsługę zdarzeń bez potrzeby używania rąk. Umożliwiają one m.in. pomiary zasilania, rezystancji, diod ciągłości i pojemności elektrycznej. Pozostałymi słowy takie oscyloskopy elektroniczne są sprzętami fachowymi. Muszą więc być coś warte.


Jednak nie należy się niniejszym niepokoić, gdyż to nie jest towar dla tak zwanego szarego obywatela. Jemu wystarczy fakt, iż fachowcy posiadają tak rozbudowane urządzania, za sprawą jakich troszczą się o nasz luksus życia.
2020/11/03, 08:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.