Czym jest świadectwo wzorcowania oraz z jakiego powodu jest to niezwykle ważny dokument dla różnych wytwórców?

Znakomicie wiesz, iż w dzisiejszych dniach dużo przedmiotów jest identycznych, wykonywanych w jednolitej postaci. W ten sposób elementy, które powinny do siebie wzajemnie pasować, mogłyby bezkonfliktowo ze sobą pracować.
Epson Stylus SX130
Napisane przez: Epson
Zainspirowane przez: Epson


Co prawda do właściwego funkcjonowania nie wszystkich z nich konieczne jest tzw. świadectwo wzorcowania, lecz nikt nie mówi, iż nie ma narzędzi, które takiego dyplomu nie wymagają. A czym właściwie jest takowe świadectwo? Więc jest to dokument, który zaświadcza, że taki element został stworzony konkretnie podług określonego wzorca. Dla przykładu jest ono niezbędne przy produkcji różnych urządzeń pomiarowych. Czy wyobrażasz sobie zwykły pozornie miernik temperatury, jaki u dwóch osób wskazuje przykładowo 15 st. C, ale robi to niezależnie od rzeczywistej temperatury? Odmiennym dowodem konieczności stosowania się przez producentów sprzętów pomiarowych do certyfikatu pod nazwą świadectwo wzorcowania są samochodowe liczniki.


komputery
Napisane przez: Elisa Fair
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Nietrudno wyobrazić sobie chaos na drogach, jaki na pewno powstałby, gdyby różni obywatele jechali z prędkością np. 60 km/h, lecz w rzeczywistości jeden samochód jechałby przykładowo 40 km/h, a odmienny sto km/h. Jak zatem jest widoczne, świadectwo wzorcowania to niezbędny dokument, do jakiego muszą stosować się producenci różnych urządzeń pomiarowych. A tego typu jest wszakże wiele. Takie chociażby wagi w marketach.
Chyba wszyscy gdy pragniemy nabyć jeden kg dowolnego towaru, pragniemy w rzeczywistości tyle otrzymać. A kto je wydaje? Okazuje się, że jest to państwowy instytut, jakim w Polsce jest Główny Urząd Miar.
2017/12/05, 16:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.