Jakie znaczenie ma tester przy produkcji programów komputerowych, jakie powinien mieć cechy.

Jeszcze całkiem niedawno tradycyjny informatyk kojarzył się z osobą, jaka zajmuje się większością spraw związanych z programami i komputerami. Jednak bardzo duży postęp, jaki się dokonał w tym obszarze sprawił, że pojawiać się zaczęły coraz węższe specjalności. Swoimi rzeczami zajmują się obecnie informatycy od sprzętu, sieci czy aplikacji użytkowych, także jeśli chodzi o oprogramowanie dużo się zmieniło.


praca przy komputerze
Napisane przez: TAHRD NTNU
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przede wszystkim duża liczba języków sprawiła, że programiści zaczęli się specjalizować w jednym wybranym narzędziu, lecz i tutaj zaczęła się pojawiać rozdzieleni prac podczas prowadzenia dużych projektów. I tak na początku zaczyna swoje działania analityk, którego zadaniem jest zgromadzić jak najwięcej informacji o potrzebach dotyczących nowego oprogramowania i przygotować model jego funkcjonowania - IT Kontrakt. Następnie programista - (www.kaemmerer.pl), albo przy większych projektach zespół programistów kodują wszystko, a jeżeli jakieś elementy są już gotowe, to do pracy powinien wejść tester oprogramowania kraków, który ma za zadanie sprawdzić działanie aplikacji.


praca
Napisane przez: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu
Zawód testera jest stosunkowo młody i jeszcze do niedawna nie był dobrze traktowany. Lecz firmy programistyczne zaczęły dostrzegać korzyści, które będą płynąć ze znacznie mniejszej ilości błędów w aplikacjach, i testerzy zaczęli być poszukiwanymi pracownikami, co doskonale zobaczyć obecnie można po ofertach pracy. Też między innymi dlatego, że mimo że związany ściśle z informatyką zawód ten wymaga jednak kilku cech. W praktyce okazuje się że często potrzebna nawet nie będzie znajomość języków programowania, za to bardziej pożądanymi cechami będą dokładność, cierpliwość i analityczny umysł. Do podstawowych zadań testerów należy kontrolowanie poprawności działania tworzonego oprogramowania. Z tego też powodu z jednej strony tester oprogramowania warszawa musi poznać bardzo dobrze wszystkie założenia projektu, żeby wiedział co i w jakim obszarze ma testować. Z drugiej powinien umieć opracowywać odpowiedni zestaw scenariuszy, na podstawie których będą się odbywać testy, i tu akurat bardzo przydatne będą wspomniane wyżej cechy.
2018/08/29, 14:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.