Jakie znaczenie ma tester przy produkcji programów komputerowych, jakie powinien mieć cechy.

Jeszcze całkiem niedawno tradycyjny informatyk kojarzył się z osobą, jaka zajmuje się większością spraw związanych z programami i komputerami. Jednak bardzo duży postęp, jaki się dokonał w tym obszarze sprawił, że pojawiać się zaczęły coraz węższe specjalności. Swoimi rzeczami zajmują się obecnie informatycy od sprzętu, sieci czy aplikacji użytkowych, także jeśli chodzi o oprogramowanie dużo się zmieniło.

praca przy komputerze
Napisane przez: TAHRD NTNU
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przede wszystkim duża liczba języków sprawiła, że programiści zaczęli się specjalizować w jednym wybranym narzędziu, lecz i tutaj zaczęła się pojawiać rozdzieleni prac podczas prowadzenia dużych projektów. I tak na początku zaczyna swoje działania analityk, którego zadaniem jest zgromadzić jak najwięcej informacji o potrzebach dotyczących nowego oprogramowania i przygotować model jego funkcjonowania - IT Kontrakt. Następnie programista, albo przy większych projektach zespół programistów kodują wszystko, a jeżeli jakieś elementy są już gotowe, to do pracy powinien wejść tester oprogramowania kraków, który ma za zadanie sprawdzić działanie aplikacji.


Więcej tekstów

Studia na automatyce - co dalej?

Studenci
Napisane przez: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Jeśli pomyślimy nad rynkiem pracy w Polsce to możemy dojść do konkluzji, że w najlepszej sytuacji jest branża informatyczna oraz część przemysłu, a właściwie jego odnogi związane z automatyką.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.