Jakie znaczenie ma tester przy produkcji programów komputerowych, jakie powinien mieć cechy.

Jeszcze całkiem niedawno tradycyjny informatyk kojarzył się z osobą, jaka zajmuje się większością spraw związanych z programami i komputerami. Jednak bardzo duży postęp, jaki się dokonał w tym obszarze sprawił, że pojawiać się zaczęły coraz węższe specjalności. Swoimi rzeczami zajmują się obecnie informatycy od sprzętu, sieci czy aplikacji użytkowych, także jeśli chodzi o oprogramowanie dużo się zmieniło.

praca przy komputerze
Napisane przez: TAHRD NTNU
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przede wszystkim duża liczba języków sprawiła, że programiści zaczęli się specjalizować w jednym wybranym narzędziu, lecz i tutaj zaczęła się pojawiać rozdzieleni prac podczas prowadzenia dużych projektów. I tak na początku zaczyna swoje działania analityk, którego zadaniem jest zgromadzić jak najwięcej informacji o potrzebach dotyczących nowego oprogramowania i przygotować model jego funkcjonowania - IT Kontrakt. Następnie programista, albo przy większych projektach zespół programistów kodują wszystko, a jeżeli jakieś elementy są już gotowe, to do pracy powinien wejść tester oprogramowania kraków, który ma za zadanie sprawdzić działanie aplikacji.


Więcej tekstów

Czego oczekują pracodawcy od aplikantów pracodawcy? Umiejętności doceniane na aktualnym rynku pracy

nauka
Napisane przez: Travis Rigel Lukas Hornung
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wymagania pracodawców odnośnie naszych umiejętności ciągle rosną, a wolnych miejsc pracy niestety nie przybywa. Ci, którzy zamierzają wyróżnić się wśród pozostałych aplikantów i otrzymać wymarzoną pracę powinny ambitnie zająć się samorozwojem oraz zgłębić umiejętności, jakie znajdą się w potrzebnym CV. W celu ulepszenia własnych kwalifikacji powinniśmy skorzystać z ciekawych szkoleń, jakie pomagają precyzyjnie przygotować się do objęcia określonego stanowiska.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.