Jakie znaczenie ma tester przy produkcji programów komputerowych, jakie powinien mieć cechy.

Jeszcze całkiem niedawno tradycyjny informatyk kojarzył się z osobą, jaka zajmuje się większością spraw związanych z programami i komputerami. Jednak bardzo duży postęp, jaki się dokonał w tym obszarze sprawił, że pojawiać się zaczęły coraz węższe specjalności. Swoimi rzeczami zajmują się obecnie informatycy od sprzętu, sieci czy aplikacji użytkowych, także jeśli chodzi o oprogramowanie dużo się zmieniło.

praca przy komputerze
Napisane przez: TAHRD NTNU
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przede wszystkim duża liczba języków sprawiła, że programiści zaczęli się specjalizować w jednym wybranym narzędziu, lecz i tutaj zaczęła się pojawiać rozdzieleni prac podczas prowadzenia dużych projektów. I tak na początku zaczyna swoje działania analityk, którego zadaniem jest zgromadzić jak najwięcej informacji o potrzebach dotyczących nowego oprogramowania i przygotować model jego funkcjonowania - IT Kontrakt. Następnie programista - (www.kaemmerer.pl), albo przy większych projektach zespół programistów kodują wszystko, a jeżeli jakieś elementy są już gotowe, to do pracy powinien wejść tester oprogramowania kraków, który ma za zadanie sprawdzić działanie aplikacji.


Więcej tekstów

Unikatowe zdjęcia dziecięce

dziecko
Napisane przez: Mustela
Zainspirowane przez: Mustela
Można wyraźnie dostrzec, nawet, kiedy nie ma się zbytnio sporo kontaktu z taką wyspecjalizowaną dziedziną jak fotografia, że wyłania się jeszcze więcej zdjęć dzieci. I nie są to zdjęcia podstawowe, ale rzeczywiście wyjątkowo niebanalne. Te, po jakich od razu da się zauważyć, że dla wykonujących je fotografów były czymś więcej niż tylko prostym zdjęciem. Można spostrzec, iż ludzie je wykonujący to artyści, jacy swoją pracę traktują jak pasję.

praca
Napisane przez: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu
Zawód testera jest stosunkowo młody i jeszcze do niedawna nie był dobrze traktowany. Lecz firmy programistyczne zaczęły dostrzegać korzyści, które będą płynąć ze znacznie mniejszej ilości błędów w aplikacjach, i testerzy zaczęli być poszukiwanymi pracownikami, co doskonale zobaczyć obecnie można po ofertach pracy. Też między innymi dlatego, że mimo że związany ściśle z informatyką zawód ten wymaga jednak kilku cech. W praktyce okazuje się że często potrzebna nawet nie będzie znajomość języków programowania, za to bardziej pożądanymi cechami będą dokładność, cierpliwość i analityczny umysł. Do podstawowych zadań testerów należy kontrolowanie poprawności działania tworzonego oprogramowania. Z tego też powodu z jednej strony tester oprogramowania warszawa musi poznać bardzo dobrze wszystkie założenia projektu, żeby wiedział co i w jakim obszarze ma testować. Z drugiej powinien umieć opracowywać odpowiedni zestaw scenariuszy, na podstawie których będą się odbywać testy, i tu akurat bardzo przydatne będą wspomniane wyżej cechy.
2018/06/21, 21:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.