Jak pozyskać i zatrzymać klienta. O roli programów partnerskich i innych sposobach na sukces.

Za sukcesem finansowym każdego biznesu stoi masa aspektów. Ich ranga w procesie rozwijania firmy jest różna, ale wspólnie mogą czynić cuda. Pierwszym spośród nich jest bez wątpienia trafny projekt. Osoba, która zamierza zająć się prowadzeniem punktu usługowego, marketu, baru czy zakładu wytwórczego, powinna przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań wykonać analizę rynku i ustalić opłacalność wybranej branży.

analiza rynku
Napisane przez: Julian Partridge
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Natrafienie na niszę w gospodarce i należyte jej wypełnienie stanowi gwarancję pomyślności naszego biznesu. Dzięki temu miast ścierać się z konkurencją będziemy mogli koncentrować się na rozwijaniu przedsiębiorstwa, udoskonalaniu usług i produktów oraz budowaniu zaufania ludzi. Drugim aspektem który odpowiada za potencjalny sukces działalności gospodarczej jest dbanie o poziom oferowanego przez nas asortymentu. Doskonałe i warte swojej ceny wyroby same się obronią i pozwolą nam zdobyć krąg wiernych konsumentów. Składnikiem, który przyciągnie do nas klientów w przypadku wyjątkowo mocnej konkurencji są natomiast programy partnerskie. Ich zadanie spoczywa na wybudowaniu związku z konsumentem i pozytywnego wizerunku określonej marki w jego oczach, a także na przekonywaniu klientów do częstszych zakupów i wizyt w lokalach gastronomicznych lub punktach usługowych. Pomimo że idee i cele wszystkich programów partnerskich są takie same, ich postać może być bardzo urozmaicona.


Więcej tekstów

Jak podnieść umiejętności swoich pracowników?

Nowe rozwiązania wideokonferencyjne
Napisane przez: HUAWEI
Zainspirowane przez: HUAWEI
Kiedy otwieramy własną firmę, jesteśmy pewni, odniesiemy w swojej branży ogromny sukces. Marzymy w początkowym okresie o nowoczesnym samochodzie, najnowszych gadżetach i luksusowej willi z dużym basenem. Ale nie wszystko zawsze jest takie łatwe. Jeśli prowadzimy własny biznes, musimy się nastawić głównie na ciężką pracę. Pamiętajmy również o węszącej wszędzie konkurencji, która tylko wyczekuje, na moment, w którym coś nam pójdzie nie tak. Biznes czasami potrafi być okrutny. Zwycięża tylko ten, kto umie pokonać przeciwności losu. Dlatego należy uzbroić się w ogromną cierpliwość i nieustannie czynić swoje. A jeżeli dopisze nam fortuna, możliwe, że kiedyś spełnimy nasze marzenia o luksusowym życiu.

w supermarkecie
Napisane przez: Kristina D.C. Hoeppner
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Niektóre hipermarkety proponują kupującym posiadanie specjalnej karty do gromadzenia punktów przyznawanych za każdy poczyniony zakup. Punkty te potem można wymienić na przedmioty przygotowane przez organizatora promocji partnerskiej. W porównywalny sposób o klientów walczą również stacje paliwowe. Ich katalogi nagród za lojalność zawierają nie tylko gadżety z logo firmy, ale i całkiem kosztowne rzeczy, takie jak na przykład artykuły gospodarstwa domowego czy też części wyposażenia samochodu. Niełatwo się oprzeć tak kuszącej opcji. Robienie zakupów w sklepach spożywczych czy tankowanie paliwa stanowi konieczność, a jeśli można przy tym otrzymać za darmo czajnik elektryczny, odkurzacz lub odbiornik radiowy, to szkoda nie skorzystać!
2018/08/29, 14:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.