Atrakcyjne wskazówki, w jaki sposób zatroszczyć się o klientów

Każdy klient, bez względu na to czy jest to osoba prywatna czy jakaś grupa, lubi czuć się docenianym, kocha widzieć, że jego przywiązanie wobec danej marki jest dostrzegana i właściwie wynagradzana. I właśnie dlatego tak sporym zainteresowaniem cieszą się przeróżnego rodzaju punkty, które kolekcjonuje się za ustaloną kwotę pozostawioną na zakupy, lub bony które upoważniają do tańszego zakupu ustalonych produktów. Ale czy to rzeczywiście jest aż tak bardzo dobre z punktu widzenia sprzedaży?


karty lojalnościowe
Napisane przez: Pure Metal Cards
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Punkty lojalnościowe są rozchwytywane

Dużo badań ukazuje, że ludzie chętnie korzystają z programów lojalnościowych, które opierają się głównie na wielkości sprawunków, jakie robią oni w określonym markecie. Bo przecież kiedy możemy przeprowadzić zakupy w tym sklepie i otrzymać za to bony na garnki, to nierzadko wolimy zajechać kawałek dalej, do tego właśnie sklepu, niż robić zakupy niedaleko siebie. Z drugiej strony trzeba powiedzieć, że wbrew pozorom na takich punktach można dużo zyskać, a w przypadku przedsiębiorstw programy lojalnościowe dla firm mogą spowodować, że za konieczne materiały w całkowitym rozrachunku wydadzą oni znacznie mniej, niż wydaliby gdziekolwiek indziej. Poza tym, jeżeli ktoś już się przyzwyczai, do robienia zakupów w konkretnym punkcie, to często jest mu naprawdę trudno przemienić swoje przyzwyczajenia i nagle rozpocząć kupowanie gdzieś indziej.

plik kart lojalnościowych
Napisane przez: Institute for Money, Technology and Financial Inclusion
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Promocje to za mało
Mogłoby się zdawać, iż już same promocje wystarczą kiedy chodzi o zainteresowanie kupców, jednak promocje to nie wszystko, bo teraz jeden produkt będzie tańszy tutaj, a jutro w kolejnym markecie. Jeżeli zdecydujemy, że nasze wsparcie sprzedaży będzie polegało na dołożeniu punktów lojalnościowych jak , to może się wydawać, że ludzie nie będą już poświęcali znaczniejszej uwagi na okazje w pozostałych punktach, bo tu będą czuli się ważni, zauważani i jeszcze mocniej będą pragnęli udowodnić tą swoją lojalność. Przez to właśnie niejednokrotnie okazuje się, iż to takie wydarzenia oferują firmom znacznie więcej korzyści niż proponowanie różnorakiego typu promocji i zniżek.

Zaufajmy statystykom

Kiedy ciągle trudno jest nam uwierzyć w to, że ludzie potrafią tak się przyzwyczaić do jakiegoś marketu tylko przez to, iż proponuje on programy lojalnościowe, to bez wątpienia musimy zajrzeć na statystyki, które przecież nie oszukują. To właśnie bony lojalnościowe, które po wydaniu właściwej wartości finansów, proponują nam tańsze zakupy, sprawiają, że ludzie mocniej przywiązują się do określonego punktu.

A co się z tym łączy, jeśli pragniemy właśnie uruchomić własny biznes, to powinniśmy pomyśleć o punktach lojalnościowych oferowanych zarówno do fizycznych ludzi, jak i do znaczniejszych przedsiębiorców.
2018/06/21, 21:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.