Jakimi sposobami można pozyskać pieniądze na rozwój swojego biznesu, zalety rynku NewConnect

Wiele firm dynamicznie się rozwija do momentu, w którym pojawi się potrzeba zdobycia większych środków. Przykładowo może to być zakup wydajniejszych maszyn i urządzeń, wybudowanie nowej hali produkcyjnej czy inwestycja w nowe, kosztowne projekty. I w takiej sytuacji możliwości są dwie, albo się odpuści, ryzykując tym, że firma się zatrzyma, albo można w jakiś sposób zdobyć potrzebne środki.


finansowanie
Napisane przez: reynermedia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Firmy będą miały różne metody i sposoby na finansowanie inwestycji, więc przy pewnym wysiłku powinno się udać wszystko załatwić. Oczywiście należy mieć świadomość że nikt za darmo nic nie da, pieniądze które się otrzyma w którymś momencie trzeba będzie zwrócić, z tego też powodu należy podejść do takich rzeczy ostrożnie, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzą większe kwoty. Także sposób w jaki chce się finansować powinien być dobrze przemyślany, bo od tego zależała będzie procedura jego przyznawania i wydatki jakie się z tym będą wiązać.

Najchętniej stosowanym sposobem finansowania inwestycji są kredyty i pożyczki bankowe. Instytucje finansowe chętnie pożyczają firmom środki finansowe, ale wymagają jednocześnie odpowiednich zabezpieczeń. Ich dużym plusem jest stosunkowo proste otrzymanie, dokumentów oczywiście będzie dużo więcej niż przy indywidualnych pożyczkach, ale przy dobrych chęciach z obu stron da się to bez problemów załatwić. Duże firmy mogą się pokusić o emisję obligacji albo akcji, ten sposób wymaga jednak dużo większego przygotowania i spełnienia znacznie większej ilości kryteriów, więc nie będzie on odpowiedni dla każdej firmy.


inwestycja pieniędzy
Napisane przez: Kārlis Dambrāns
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dla dynamicznych firm z branży nowoczesnych technologii ciekawym pomysłem jest rynek NewConnect. Doradca (polecamy forsel) na stronie . Koszty i formalności jakie się wiążą z debiutem na tym rynku będą dużo mniejsze niż na zwykłej giełdzie, przez co o taką formę inwestowania pokusić się będą mogły nawet mniejsze firmy. Akcje spółek notowanych na tym rynku są obciążone większym ryzykiem, ale jednocześnie można na nich więcej zarobić. Z tego powodu są coraz chętniej wybierane przez wielu inwestorów którzy szukają zupełnie nowych okazji.
2019/01/16, 07:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.