Co to okazują się być programy komputerowe, kto je robi oraz do jakiego celu mogłyby służyć?

Gdzie byłaby obecnie populacja ludzka, gdyby nie tak szeroko stosowane dziś laptopy? Okazują się być one coraz mniejsze i coraz doskonalsze. Dla przykładu czy wiesz, iż współczesny smartfon posiada większą siłę obliczeniową niż wszystkie komputery w centrum dowodzenia NASA w czasach początkowych lotów na Księżyc?


Dziś te komputery są dosłownie wszędzie oraz w wielkim stopniu ułatwiają nam codzienne bytowanie.
tablet
Napisane przez: Anders Eriksson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jednak jak małe urządzenie może to w ogóle wykonać? Otóż nie idzie oczywiście o to, iż wyciągana szufladka na płytę CD to także wspaniała podkładka na małą czarną. Tutaj chodzi o wszelkie progRAMy komputerowe, które są tak napisane, aby udogodnić nam dokonywanie danej czynności. A czym może ona zostać? Jeżeli wymagasz zabukować bilety na lot do przykładowo Hiszpanii, możesz to zrobić używając m.in. intuicyjne w obsłudze programy komputerowe. Podobnie w prowadzeniu rodzinnej lub firmowej buchalterii. Są Aplikacje, jakie dopomagają w tworzeniu przeróżnych bilansów lub statystyk.


Wszakże to naturalnie nie wszystko. Miliardy stron internetowych to także nic odmiennego niżeli programy komputerowe. Były napisane w kilku lub wręcz parunastu językach programowania równocześnie, wszakże niepisana zasada twierdzi, iż jeśli program ma być łatwy w obsłudze dla odbiorcy, to jego przyrządzenie dla programisty proste chyba nie będzie.
Należałoby także wspomnieć, że programy komputerowe służą między innymi również w tego typu branżach jak prawo, architektura czy też chemia.
2019/03/08, 07:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.