Czy warto inwestować przez fundusz inwestycyjny?

Część ludzi decyduje się na inwestowanie w fundusze, jakie są obarczone większym ryzykiem straty kapITału aniżeli odkładanie na lokatach, jednak dają także szanse na wyższe stopy zwrotu.
palnik gazowy
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu


progres
Napisane przez: Arya Ziai
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


fundusze inwestycyjne otwarte
Napisane przez: Burson-Marsteller
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Ryzyko lokat w fundusz możemy zminimalizować między innymi ustalając i trzymając się zaplanowanej strategii. Oto nieco porad, jak w miarę bezpiecznie inwestować w fundusze inwestycyjne otwarte. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek inwestycji, w tym głównie powiązanej bezpośrednio z rynkiem kapitałowym (akcje) powinno się wyznaczyć podstawowe elementy taktyki inwestycyjnej tj.: wariant (na przykład typ funduszu), moment zaczęcia inwestycji oraz jej końca, czasowy horyzont, maksymalną możliwą stratę kapitału itd. Określenie powyższych elementów pozwoli nam z pewnością dopasować należyty fundusz do naszych wyczekiwań a także preferencji, służy kontroli oraz pomoże podjąć odpowiednie działania w okresie trwania inwestycji, w zależności od panującej sytuacji na rynku. Co więcej posiadanie planu pozwala w wielkim stopniu na wyeliminowanie wpływu ekscytacji na podejmowane decyzje.


Na początkek warto zastanowić się nad celem inwestycji oraz czasem jej trwania, bowiem będzie to rzutować na dobór należytego rodzaju funduszu. Osoby starsze, jakie potrzebując lokować swoje środki z myślą o emeryturze, do której pozostało im na przykład 3 lata nie powinny selekcjonować funduszy ryzykownych takie jak na przykład fundusze akcyjne. Ogromne wahnięcia cen jednostek funduszy akcyjnych mogą w takowym przypadku sprawić, że takowa osoba może utracić znaczącą część swego kapitału.
Ewentualnym rozwiązaniem wydaje się lokata w fundusze, jakich zamiarem jest ochrona zgromadzonego kapitału (fundusze obligacji). W doboorze funduszu pomoże nam niezależny doradca (zobacz doradca kredytowy) finansowy.
2019/09/05, 20:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.