O tym w jaki sposób możemy pomagać innym

Początek roku jest okresem w którym tradycyjnie - już od ponad dwóch dziesięcioleci - otwieramy swoje portmonetki. Wychodząc na zimowy weekendowy spacer, na pewno w którąś niedzielę styczniową spotkamy wolontariuszy z kolorowymi plakietkami, zbierających datki do puchy w zamian za charakterystyczne czerwone serduszko.
https://pitax.pl/przekaz-jeden-procent
Napisane przez: Chris de Kok
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W okolicach tej imprezy możemy przeczytać różne, czasem zupełnie skrajne sądy na ten temat. Rozpatrując je jednak jako wyraz odchylenia standardowego, możemy stwierdzić że jest to jedna z istotniejszych rzeczy która nam się udała jako wspólnocie. Następną, może skromniejszą wizerunkowo metodą na pomoc lokalnym społecznościom jest przekazanie 1% podatku na opp. Jest to stosunkowo prosta procedura, wystarczy bowiem z publicznej listy stowarzyszeń mających specjalny status wybrać pasujący nam podmiot. Jedynym problemem jaki można mieć to kłopot z doborem. Musimy na to poświęcić nieco czasu. W moim przypadku zwykle jest to dotacja na ZHP, lecz bez problemu można wyselekcjonować inną organizację, choćby najmniejszą.
pitax.pl/pit-online/
Napisane przez: Loren Kerns
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Rozmawiając z różnymi osobami na ten temat częstokroć usłyszeć można argumenty, że przekazanie 1% podatku na opp to malutka kwota, więc szkoda zachodu. Faktycznie, częstokroć suma widniejąca we właściwym okienku to zaledwie kilka groszy. Aczkolwiek gdy zdamy sobie sprawę jak duża liczba osób opłaca podatki okazać się może, że może uzbierać się całkiem duża kwota. Rzecz jasna nie ma co liczyć na to, że każdy z podatników spełni ten gest, jednak zawsze jest on wsparciem dla osób które robią coś z dobrego serca dla innych.


Więcej tekstów

Wypełnianie PIT-u nie można zaliczyć do ulubionych czynności - jak prosto można wypełniać go online?

Rozliczenia PIT przez internet
Napisane przez: U.S. Department of Agriculture
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Składanie PIT-u za pośrednictwem Internetu jest coraz bardziej popularne. Nie ma co się dziwić, gdyż ten sposób posiada dużą ilość zalet, których na próżno szukać przy składaniu deklaracji podatkowej tradycyjną metodą. Ale zacznijmy od początku.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.