W jaki sposób można legalnie zmniejszyć podatki, które trzeba zapłacić do urzędu skarbowego.

Każdy, kto prowadzi jakąś działalność powinien opłacać od tego podatki. Nadal jest sporo ludzi, którzy z różnych powodów skrywają przed fiskusem dochody, lecz w razie wykrycia ryzykują oni dość poważnymi konsekwencjami.


Pretending to work
Napisane przez: Juhan Sonin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Lecz nasz system podatków, szczególnie w przypadku firm, jest skomplikowany i trudny. Przepisy niejednokrotnie dają możliwość różnych interpretacji, i nagminnie korzystają z tego urzędy skarbowe. Trafiają się przypadki, że każdy urząd w zupełnie inny sposób określa sposób postępowania w różnych sytuacjach, co sprawia, że Przedsiębiorcy są niejednokrotnie zdezorientowani i nie zawsze wiedzą, czy postępują odpowiednio. I niestety niejednokrotnie kończy się to też sporymi ich problemami, jeżeli oparli się na innej interpretacji, niż ich urząd skarbowy.


programowanie
Zainspirowane przez: Fundacja NA RATUNEK


materialy promocyjne
Napisane przez: Jean-Etienne Minh-Duy Poirrier
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Rzecz jasna podatki Olsztyn muszą być płacone, ale wiele firm kombinuje, jak mogłoby zapłacić ich mniej. Działaniom tego typu będą właśnie sprzyjać te nieprecyzyjne przepisy, jakie w dużej ilości przypadków można interpretować na własną korzyść. Oczywiście działania tego typu są niekiedy nieco ryzykowne, bo jeśli urzędnik uzna, że zostały popełnione błędy, to konsekwencje mogą być dość poważne. Jeśli jednak taką optymalizację przeprowadzi się w należyty sposób, to niejednokrotnie można będzie sporo na tym oszczędzić. Dużo też zależy od tego, kto to wszystko będzie robił.


Więcej tekstów

Z jakiego powodu warto zająć się start-upem, jak duże możliwości może dać tego typu forma prowadzenia biznesu?

pieniądze z funduszu seed capital
Napisane przez: Tyler Lowmiller
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Hasło start-up od jakiegoś czasu staje się coraz bardziej popularne pośród ludzi biznesu. Zresztą trudno się dziwić, jeżeli większość największych firm internetowych rozpoczynały właśnie w taki sposób, a i obecnie można osiągnąć naprawdę duży sukces. Wszystko tak naprawdę rozpoczyna się od pomysłu, niekiedy takiego, który może zrewolucjonizować świat, a pomysł ten przez grupę zapaleńców będzie realizowany. W odróżnieniu do zwykłych form biznesu, start-upy działają nieco inaczej.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.