Czemu warto rozliczyć się z podatku z pracy w innym kraju? Jakie dokumenty potrzebne będą do rozliczenia pracy w Niemczech?

Osoby pracujące poza granicami kraju w poprzednim roku podatkowym mają możliwość, by starać się o zwrot podatku z takiego kraju. Najprościej będzie skorzystać z biura, jakie się tym standardowo zajmuje.
Jakiego rodzaju dokumentów będziemy potrzebowali?


W związku z dużą ilością osób wyjeżdżających za naszą zachodnią granicę, duża jest liczba naszych rodaków, jacy chcą uzyskać zwrot podatku z Niemiec. Ażeby otrzymać zwrot tego podatku potrzebne będzie zaświadczenie podatkowe jak i karta podatkowa. Dokumenty takie wskazują zarobki nasze w poprzednim roku. Jeśli pracowaliśmy w paru zakładach, to musimy posiadać zaświadczenia od każdego z byłych pracodawców.


Ażeby jednak postarać się o zwrócenie nadpłaconego podatku za granicą, to trzeba wykonać rozliczenie pit (zobacz jak uzupełnić pit 37) w swoim kraju. Z tej przyczyny dobrze jest wykonać to jak najwcześniej, by nie oczekiwać zbyt długo na nasze pieniądze. Warto również wiedzieć, że nawet jeżeli nie mamy tych dokumentów wspomnianych wyżej, to można użyć odcinków wypłat, jakie dostajemy wraz z każdym wynagrodzeniem. Na takich poświadczeniach także znajduje się sporo informacji.


wózek widłowy
Napisane przez: barockschloss
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Zwrot podatku wpłaconego poza granicami kraju nie jest jakąś koniecznością, natomiast z pewnością wiele ludzi będzie nam mówiło: rozlicz pit! Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż rzeczywiście możemy w ten sposób zyskać dodatkowy zastrzyk całkiem sporej gotówki, która z pewnością będzie przydatna.
Z tego względu nie ma się co zastanawiać, tylko zebrać konieczne dokumenty oraz udać się do biura.

Czy jakiś komentarz ze strony zachęcił Cię do napisania swej opinii? Bardzo nam przyjemnie. Zatem nie zwlekaj i pisz coś!

W tym miejscu, gdzie standardowo zajmują się zwrotami, będą mogli pomóc nam przy załatwianiu wszelkich formalności.
2019/04/17, 07:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.