Rola oraz przeznaczenie ciepłomierza
Niepokoją cię rachunki za ogrzewanie?

To urządzenie pozwalające na niemałą oszczędność budżetu oraz możliwość przeznaczenia gotówki na inne, milsze cele, na przykład weekendowy wyjazd z całą rodziną nad jezioro. Czym dokładnie są ciepłomierze i jakie są ich funkcje?

Ciepłomierz skrupulatnie informuje, jak dużo ciepła było już pobrane oraz jak wysoki w związku z tym będzie nasz rachunek. Można zainstalować go w każdym budynku oraz nieraz jest wykorzystywany przez właścicieli domów czy mieszkań, które wynajmują lokatorom. Dzięki temu mogą bez trudności wyliczyć rachunek za ilość ciepła, które pobrali oraz sumy te przedstawić wynajmującym konkretne lokum osobom. Gdzie trzeba je instalować? W blokach najlepszym miejscem są szafki rozdzielcze umiejscowione w korytarzu. Warto też zobaczyć najnowsze rozwiązania.

Więcej tekstów

W jaki sposób stać się pracownikiem PSP i jakie to przynosi korzyści?

straż pożarna
Napisane przez: MAURO CATEB
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jest parę zawodów, w których chcą pracować dzieciaki. Tego typu zawodem zazwyczaj jest strażak, do którego zadań należy nie jedynie gaszenie pożarów, lecz także pomoc przy wystąpieniu klęsk żywiołowych albo chociażby przy co poniektórych wypadkach na drodze.


Dobrze jest zamknąć je na klucz, by nikt niepożądany nie mógł do nich zaglądać. Rejestrowaniem danych powinien zajmować się administrator budynku. W domach jednorodzinnych z kolei sami zajmiemy się nadzorem stanu naszego licznika oraz kontrolować opłaty, jakie będziemy musieli ponieść na rzecz ogrzewania. Najkorzystniej jest od razu zainwestować w nowoczesne urządzenia, gdyż ciepłomierze wykorzystujące nowe techniki mogą nie tylko precyzyjnie określać obecny stan poboru ciepła, ale również zawiadamiać, jeżeli instalacja uległa usterce. Dzięki temu szybko podejmiemy niezbędne kroki i w naszym domu albo mieszkaniu nadal będzie ciepło. Jest kilka typów ciepłomierzy, w tym ciepłomierz mechaniczny, w jakim użyty jest wirnik obracający się razem z przepływem wody oraz ultradźwiękowy, wykorzystujący w tym celu ultradźwiękowe fale.

ciepłomierz
Czym kierować się poszukując odpowiedniego ciepłomierza? Zasadnicza jest precyzyjność pomiaru, gdyż w innym razie nie będziemy w stanie właściwie wyliczyć wysokości rachunku i może się okazać, że zapłacimy więcej, aniżeli na początku się wydawało. Ciepłomierze powinny mieć także czytelne wyświetlacze, abyśmy mogli bez kłopotu odczytać obecny stan pobranego ciepła i mieć czujnik temperatury (sprawdź na BMETERS).
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.