Rola oraz przeznaczenie ciepłomierza
Niepokoją cię rachunki za ogrzewanie?

To urządzenie pozwalające na niemałą oszczędność budżetu oraz możliwość przeznaczenia gotówki na inne, milsze cele, na przykład weekendowy wyjazd z całą rodziną nad jezioro. Czym dokładnie są ciepłomierze i jakie są ich funkcje?

Ciepłomierz skrupulatnie informuje, jak dużo ciepła było już pobrane oraz jak wysoki w związku z tym będzie nasz rachunek. Można zainstalować go w każdym budynku oraz nieraz jest wykorzystywany przez właścicieli domów czy mieszkań, które wynajmują lokatorom. Dzięki temu mogą bez trudności wyliczyć rachunek za ilość ciepła, które pobrali oraz sumy te przedstawić wynajmującym konkretne lokum osobom. Gdzie trzeba je instalować? W blokach najlepszym miejscem są szafki rozdzielcze umiejscowione w korytarzu. Warto też zobaczyć najnowsze rozwiązania.

Więcej tekstów

Gniazdo sat ma możliwość posiadać parę wejść

gniazdo
Napisane przez: Jenny Ondioline
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kiedy chcemy mieć program telewizyjny, lub zapewnione połączenie z satelitą, to powinniśmy zadbać o to, byśmy posiadali miejsce gdzie powiązać ze sobą odpowiednie kable. Z tego powodu właśnie w naszym domu musi pojawić się gniazdo sat, które posiada kilka wejść, tak by dało się włączyć do niego jak najwięcej urządzeń. Dodatkowo należy powiedzieć, że takie gniazdo będzie nieduże, zatem nie będzie się rzucać w oczy, a jeszcze możemy je umieścić za tapczanem, albo fotelem.


Dobrze jest zamknąć je na klucz, by nikt niepożądany nie mógł do nich zaglądać. Rejestrowaniem danych powinien zajmować się administrator budynku. W domach jednorodzinnych z kolei sami zajmiemy się nadzorem stanu naszego licznika oraz kontrolować opłaty, jakie będziemy musieli ponieść na rzecz ogrzewania. Najkorzystniej jest od razu zainwestować w nowoczesne urządzenia, gdyż ciepłomierze wykorzystujące nowe techniki mogą nie tylko precyzyjnie określać obecny stan poboru ciepła, ale również zawiadamiać, jeżeli instalacja uległa usterce. Dzięki temu szybko podejmiemy niezbędne kroki i w naszym domu albo mieszkaniu nadal będzie ciepło. Jest kilka typów ciepłomierzy, w tym ciepłomierz mechaniczny, w jakim użyty jest wirnik obracający się razem z przepływem wody oraz ultradźwiękowy, wykorzystujący w tym celu ultradźwiękowe fale.

ciepłomierz
Czym kierować się poszukując odpowiedniego ciepłomierza? Zasadnicza jest precyzyjność pomiaru, gdyż w innym razie nie będziemy w stanie właściwie wyliczyć wysokości rachunku i może się okazać, że zapłacimy więcej, aniżeli na początku się wydawało. Ciepłomierze powinny mieć także czytelne wyświetlacze, abyśmy mogli bez kłopotu odczytać obecny stan pobranego ciepła i mieć czujnik temperatury (sprawdź na BMETERS).

Zwracając uwagę na niniejsze elementy nie powinniśmy mieć trudności z kupnem stosownego sprzętu i korzystania z jego funkcji, które przyniosą nam wiele korzyści.
2017/08/18, 09:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.