Opłaca się posiadać informacje na temat wyboru właściwego druku pit, oszczędzi to mnóstwo czasu i problemów

Wypełnianie pitów z pewnością nie jest najprzyjemniejszą czynnością, jaką można robić; niestety rokrocznie w kwietniu lwia część z nas powinna się za to zabrać. Są tacy, którzy wykonują to sami, pozostali zwracają się o poradę do fachowców, a są i ci, którzy rozliczają się przez Net.
Najczęściej wypełnianym arkuszem jest oczywiście pit 37, aczkolwiek niektórzy będą musieli wypełnić pit 36. Pomaga on rozliczyć uzyskane przychody inne niż te osiągnięte dzięki zwykłej umowie o pracę. Przykładowo, jeżeli otrzymaliśmy przychód z najmu mieszkania lub gdy zarobkowaliśmy w firmach działających poza obszarem Polski. Poza tym płatnicy, którzy osiągnęli przychody, od których samodzielnie będą musieli obliczyć podatek, także dostarczają do urzędu skarbowego pit 36. Jeżeli ktoś nie jest przekonany czy ma obowiązek wypełnić formularz 37 czy 36, to najwłaściwszym wyjściem będzie zaglądnięcie do Internetu; hasło pity 2016 będzie wyjątkowo powszechne i pozwoli nam znaleźć wartościowe wiadomości oraz porady powiązane z wypełnianiem formularzy podatkowych. Możemy też zwrócić się z zapytaniem do profesjonalisty - pit 2017 online.
rozliczanie podatków online
Napisane przez: "PictureYouth"
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dobrze także pamiętać, iż jeśli zamykaliśmy jakąkolwiek firmę w poprzednim roku, która opodatkowana była na zasadach ogólnych, to także mamy obowiązek wypełnić pit 36, a nie 37. Jednakże dochody z działalności rolniczej nie są rozliczane przy pomocy tego formularza. Mało kto wie, ale przychody nieletnich pociech także trzeba wpisać do arkusza pit 36.


Więcej tekstów

stosujemy wiele rozwiązań bankowych do dysponowania naszymi finansami

księgowość
Napisane przez: Michael Pollak
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W obecnych czasach do zarządzania własnymi finansami stosujemy wiele rozwiązań bankowych, które pomagają nam przetrzymywać pieniądze, odkładać, zyskiwać nadprogramowe fundusze lub zwyczajnie zarabiać
Dziś można w Necie znaleźć bardzo wiele aplikacji, które większość rzeczy wypełnią za nas – same wyliczą właściwy podatek, a nam pozostanie zaledwie wydrukowanie formularzy oraz przesłanie ich pocztą. By odnaleźć odpowiedni program można też, w czasie przeszukiwania sieci, kierować się hasłem pity 2016, a potem poczytać recenzje innych ludzi, aby wybrać jak najlepszą aplikację - Jak rozliczyć pit 2016.

Jeżeli zaciekawił Cię tego typu tekst, przeczytaj dodatkowe informacje w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam karta pobytu dla obywatela ukrainy, znajdziesz tu analogiczne informacje.

Jest to o tyle ważne, że źle pracujący program do wypełniania pitów może być źródłem różnorodnych kłopotów. Warto więc wszystko dokładnie posprawdzać, bowiem jeżeli wypełnimy pit 36, a okaże się, iż jednak powinniśmy byli wypełnić formularz 37, to najpewniej będziemy musieli nanieść konieczne poprawki, co zabierze mnóstwo czasu.
2020/03/05, 15:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.