Czemu posłanie formularza 37 przez Internet jest wygodne

Programy są tak skonstruowane, że same liczą podatek do zapłacenia, kwotę do zwrotu, lub podatek do uiszczenia. Jedyna rzecz którą musi uczynić płacący podatki to w prawidłowy sposób wypełnić poszczególne części

Co ważne, za pomocą aplikacji w błyskawiczny i prosty sposób zdołają się rozliczyć także jednostki prowadzące własną działalność gospodarczą.


Po wysłaniu PIT 37 (zobacz tu) online drukujemy UPO, ponieważ jest to dowód na to, że pomyślnie oddaliśmy deklarację. Dokument ów wraz z deklaracją trzeba przechowywać przez 5 lat. Sporo osób rozliczających się za pomocą takiego formularza korzysta również z pośrednictwa pracodawcy, albo ZUS-u.


roll-up na szkoleniu
Napisane przez: Achim Hepp
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Coraz to większa ilość Polaków rozlicza się z fiskusem drogą elektroniczną (przeczytaj informacje). PIT-y sprawiają nam coraz to mniej kłopotów dzięki szczególnym programom, jakie doskonale pełnią swoją rolę. Na początku Ministerstwo Finansów udostępniło podatnikom nową usługę, wstępnie zrealizowane zeznania podatkowe. Ma to ułatwić rozliczanie PIT. Wtedy usługa ta zawierała jedynie PIT-37, zaś w później także pozostałe. Blisko jedna piąta spośród nich skorzystała z tej możliwości.


W roku 2017 czeka obywateli wiele zmian. Wzrośnie suma przychodu wolnego od podatku dochodowego od osób fizycznych.


Nowiną w skali skarbowej PIT 2017 ma być o wiele wyższa niż dziś kwota pomniejszająca podatek, jest to 1440 zł


.

Czy chciałbyś zobaczyć niniejszy temat z odmiennej strony? Jeśli tak, to zdobądź użyteczne szczegóły (http://pischool.pl/podstrona/25/), które umieszczone zostały na tej stronie.

Przekłada się to na także znacznie większą aniżeli teraz kwotę dochodu wolną od podatku PIT do 8002 zł.

Te sumy optymalnego dochodu wolnego od podatku pozostały określone w wyniku uwzględnienia wiążących reguł zaokrąglania podatku.
2019/12/05, 07:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.