Rozliczasz PIT? Dowiedz się, z jakiego powodu dobrze jest przekazać 1 procent swojego podatku

Każdy, kto składa rozliczenie podatkowe, może przekazać 1 % swojego podatku na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. W jaki sposób i z jakiej racji dobrze jest to zrobić?
Tak jak wspomniano na początku, może zrobić to każdy, wystarczy, aby rozliczał się indywidualnie, a nie przez pracodawcę. Bez znaczenia jest rodzaj umowy, można tak samo mieć własną działalność gospodarczą, jak też być zatrudnionym na umowę zlecenie. Jedyne, co trzeba zrobić, to wpisać w rozeznaniu numer KRS danej organizacji oraz sumę, która stanowi jeden % podatku. Nie ma w tym nic skomplikowanego, a efekty takich działań są naprawdę duże.

http://naratunek.org/
Napisane przez: Ian Lamont
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Pamiętajmy tylko, aby starannie wpisać numer, ponieważ w innym wypadku kwota nie będzie mogła być przekazana. Przekazanie podatku będzie także niemożliwe, jeżeli spóźnimy się z terminowym złożeniem rozeznania. Mamy czas do 30 kwietnia, po tym terminie będziemy musieli płacić kary za zwłokę. Czasu mamy naprawdę sporo, toteż warto jest wcześniej zainteresować się zagadnieniem i pójść do biura księgowego, jeśli nie zajmujemy się tym sami. Dzięki przekazaniu 1 % pomagamy potrzebującym, którzy według nas bez takiego wsparcia się nie obejdą. Dobrze jest bliżej zaciekawić się, kto z naszego środowiska może potrzebować naszej pomocy, aby wesprzeć tych najbliższych - http://naratunek.org/pomoz-teraz/1-procent-podatku-1-fundacje-lista-organizacji-2014-1-dla-opp/. Kompletną listę organizacji pożytku publicznego, którym można przekazywać sumę z podatku, dostaniemy na odpowiedniej stronie internetowej. Niektórzy uważają, że niniejsze działanie nic nie da, gdyż to za mała kwota. Jednakże jest to mylny pogląd, gdyż jeśli na konkretną organizację wpłaci kilkanaście lub kilkadziesiąt osób, suma wzrośnie i będzie już znaczyła o wiele więcej. Poza tym – każdy grosz się liczy, toteż warto jest pomóc.


Więcej tekstów

Jakim sposobem znaleźć najlepszy sklep z potencjometrami

prąd
Kiedy wybieramy się do sklepu najczęściej mamy świadomość, co chcemy kupić, a gdy wiemy, po, co to wiemy również, do jakiego sklepu wyruszyć. Wybieramy się do sklepu obuwniczego po kolejne trampki sandały, po fajną bluzę do któregoś ze sklepów odzieżowych, po tusz do drukarki idziemy do sklepu z komputerami, a do sklepu z różnymi elektronicznymi częściami możemy pójść po potencjometry sklep.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.