Jakie cechy charakterystyczne mają start-upy, w jaki sposób można pozyskać środki na finansowanie swoich pomysłów.

Pojęcie start-up od jakiegoś czasu jest niezwykle modne w środowiskach biznesowych. Generalnie pojęciem tym można określić nowo powstające przedsiębiorstwa, przede wszystkim obejmujące branżę nowoczesnych technologii. Zupełnie inaczej niż tradycyjne biznesy, jakie były budowane niekiedy długimi latami, branża internetowa funkcjonuje dużo szybciej. Jeżeli produkt będzie naprawdę dobry, to w ciągu kilku miesięcy stać się może światowych przebojem, zarabiając przy okazji wielu milionów dolarów, tak naprawdę wszystkie największe firmy z branży właśnie w taki sposób zaczynały. Lecz dla sporej ilości młodych firm, mających ciekawy pomysł i potrafiących przekuć go w gotowy projekt problemem nie do pokonania może się okazać finansowanie. Jeśli wszystko będzie się odbywać w fazie projektowania i testowania, to jeszcze dają sobie jakoś radę, lecz do wprowadzenia rozwiązania na rynek i rozreklamowania go przeważnie będą potrzebne środki, jakich najczęściej brakuje. I albo taki pomysł po prostu upadnie i wędruje do kosza, albo firma zdobędzie odpowiednie finansowanie i odniesie sukces.

firma - perspektywa
Napisane przez: ZSPNrdwa Krosno
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
firma - malowidło
Napisane przez: HazteOir.org
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jedną z najważniejszych metod na startup finansowanie będzie wyszukanie inwestora, jaki w zamian za określony udział da pieniądze potrzebne do wykonania planów biznesowych - dowiedz się więcej: Ostatnio bardzo popularne jest określenie Aniołów Biznesu, czyli osób, które inwestują pieniądze w młode, dynamiczne firmy. Oczywiście nie robią tego charytatywnie i za darmo, ale z myślą o swoich zyskach. Jeśli firma, w którą zdecydowali się zainwestować się rozwinie, to sprzedają swoje udziały zarabiając na tym całkiem dużo. Rzecz jasna zawsze będzie też niebezpieczeństwo tego, że wydane pieniądze się nie zwrócą, bo start-up upadnie lub nie uda mu się przebić z pomysłem na rynku, ale takie ryzyko biznesowe każdy z aniołów bierze pod uwagę.

Na podobnej zasadzie funkcjonują startup venture capital, które są po prostu funduszami które inwestują w obiecujące, młode firmy . Kolejnym sposobem na zdobycie kapitału są także najróżniejsze konkursy, jakich aktualnie jest naprawdę sporo.
2018/07/11, 18:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.