Rozliczenie PIT on-line. Jak to zrobić?

Blankiety online, programy komputerowe czy moduły finansowo-księgowe - to najszybsze metody na elektroniczne rozliczanie PIT-u.


Główna aplikacja E-deklaracje to rządowe narzędzie, które gwarantuje użytkownikom możliwość założenia indywidualnego konta na Portalu Podatkowym oraz skorzystania z pomocnego kreatora blankietów.
Jeżeli idzie o rozliczenie pit 37, wszystkie inne aplikacje do rozliczeń też prowadzą Podatnika za rękę - polecany artykuł. Podobne zastosowania mają programy finansowo-księgowe. Gwarantują ewidencję jak też wydruk wszystkich popularnych deklaracji, a przede wszystkim - elektroniczną przesyłkę blankietu. To narzędzie najlepiej sprawdza się w przypadku przedsiębiorstw.

Aby znaleźć zbliżone informacje na prezentowane zagadnienie spójrz na link (http://www.cadsol.pl/pl/uslugi/szkolenia-catia), a przeczytasz tam bardzo fascynujące wiadomości, które zostaną Ci w głowie.

Moduł może być połączony z innym oprogramowaniem płacowym, dzięki czemu przy wypełnianiu blankietu możesz korzystać z autouzupełnienia danych.


obowiązek
Napisane przez: Daniel Jolivet
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


płótno - podróż
Napisane przez: Artur Nowacki
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Nie musisz dłużej korzystać z usług biura księgowego, aby poprawnie wypełnić PITY (https://www.pitax.pl/wiedza/poradniki/jak-wypelnic-pit-39/) 2017 - . Aplikacje online kroczek po kroczku przeprowadzą cię poprzez konkretny blankiet. Sprawdzą format danych, wskażą obowiązkowe pola, natomiast czasem nawet uzupełnią je automatycznie. Gdy jednakże okaże się, że do twego rozliczenia wkradnie się błąd, będziesz mógł dokonać korekty bez dołączania ponadprogramowych uzasadnień. Drugim uproszczeniem jest opcja skorzystania z "deklaracji na wstępie wypełnionych". Od marca będzie to dotyczyć PIT-37 i PIT-38. Co to znaczy w praktyce? Podatkowa administracja, na podstawie danych dostarczonych przez chlebodawcę (np.
PIT-11), wypełni za ciebie większość zeznania. Jedyne, co musisz zrobić, to uzupełnić dodatkowe dane - na przykład przychody od ZUS bądź rodzaj ulgi podatkowej.
2019/05/23, 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.