Wiosna dla wielu z nas jest okresem, który kojarzy się z porządkami

Nie inaczej sprawa ma się z dokumentami. Wśród niepotrzebnych dokumentów są na przykład druki z informacjami o szczegółowych danych dotyczących transakcji bankowych, dokumenty finansowe ale i dokumenty posiadające własnoręczne podpisy.


Część zbędnej dokumentacji zawiera również dane kontrahentów, na przykład nazwy i adresy klientów lub listę płac pracowników. Potencjalne straty i konsekwencje, które mogą wyniknąć z przejęcia takich informacji przez niepożądane do tego osoby są niezwykle duże. Odpowiednie niszczenie niepotrzebnej dokumentacji reguluje stosowna ustawa.


http://happytree.com.pl/
Napisane przez: Ha1000
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Po upływie właściwego czasu przechowywania dokumentów niejawnych kwalifikowane są one do zniszczenia. Nie jest naszym zamiarem, aby niejawne dane wpadły w niepożądane ręce. Należy także pamiętać, że ich nieodpowiednie zniszczenie ma prawo pociągnąć za sobą przykre konsekwencje prawne ale również ekonomiczne (http://happytree.com.pl/odbior-elektrosmieci.html). Dokumenty z różnymi danymi, wyciągi finansowe oraz faktury trzeba bowiem zniszczyć w efektywny sposób by nikt nie mógł ich później wykorzystać. Niszczenie dokumentów niejawnych samodzielne firmy i urzędy mogą przeprowadzić u siebie. Nie potrzeba bowiem na to pozwolenia archiwum państwowego. Istnieje również sposobność skorzystania z usługi firmy, specjalizującej się w fachowym niszczeniu różnego rodzaju dokumentów (http://www.happytree.com.pl/archiwizacja-dokumentow.html).


Więcej tekstów

Systemy Contact Center

Silnik
Napisane przez: Panasonic Corporation
Zainspirowane przez: Panasonic Corporation
Awans technologii informatycznych doprowadził do powstania w Polsce przemiany obyczajów konsumenckich i obywatelskich. Tradycyjna odmiana kontaktu interpersonalnego którym jest bezpośrednie spotkanie dwóch osób, jest stosowana znacznie rzadziej do obsługi konsumenta aniżeli jeszcze 5 lat temu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.