Innowacyjne drukarki 3D dla każdego

Technologia idzie coraz mocniej na przód, zdobycze, które jako młodzież oglądaliśmy w filmach fantastycznych, współcześnie są w użytku powszechnym. Dotyczy to hologRAMów, cienkich telewizorów czy komputerów wielkości zegarka.


Lecz największym wydarzeniem ostatniej dekady, było z pewnością ukazanie się w sklepach drukarek przestrzennych, które odmieniły rynek zupełnie.


Urządzenie to jest współcześnie ogólnodostępne, mało tego, można także dostać tanie drukarki 3d. Jednak jak właściwie funkcjonuje ten sprzęt? I komu może być pomocny? Wbrew podejrzeniom, nie jest to aż tak innowacyjne urządzenie, jak mogłoby się komuś wydawać, bowiem w przemyśle stosowane jest już od zarania nowego millenium. Wówczas, była ona stosowana do tworzenia protez, funkcji scalonych a nawet syntetycznych tkanek. Dzięki dostrzegalnemu rozwoju w temacie komputerów, prawdopodobne było stworzenie egzemplarza przystępnego dla właściwie każdego osobnika. Do pamięci drukarki wkłada się czytnik zawierający plik z projektem przedmiotu, który ma zostać wydrukowany. W rozróżnieniu od rodzaju tworzywa, na którym chcemy pracować, inny model będzie odpowiedni.


Zastanawiasz się, gdzie możesz kupić tanie drukarki 3D? Wbrew podejrzeniom nie jest to zbyt skomplikowana sprawa, gdyż urządzenie to z roku na rok tanieje. Kolejny egzemplarz prostego modelu możesz nabyć już za nieco ponad tysiąc złotych, w wielu sklepach stacjonarnych z urządzeniami tego typu. Jednak żeby twoje zakupy były o wiele tańsze, warto również zajrzeć do sieci. Tam bowiem często dostępne są oferty na elektronikę, znacznie ciekawsze niż te w sklepach stacjonarnych.


Więcej tekstów

Jakie zadania mógłby wykonywać informatyk?

kamerka Gopro Hero
Napisane przez: Thirteen Of Clubs
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Bez niesamowitych wyników postępu takiej branży, bylibyśmy aktualnie gdzieś na początku ścieżki rozwoju technologicznego. To dzięki niej posiadamy komputery, które są obecnie produkowane w wielu różnorodnych odmianach i mają swoje zastosowanie dosłownie w każdym miejscu.


W teorii informatyka to taka gałąź nauki, jaka zajmuje się przetwarzaniem danych, a także technologiami ich zapisywania.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.