Za pomocą technologii informatycznej nasze budynki zyskują nową jakość.

Gdy chcemy postawić dom, należy pomyśleć przyszłościowo.


Nasz budynek może okazać się przyjaznym, lecz bardzo złożonym narzędziem, w którym przyszło nam mieszkać. Zastosowane w nim technologie, głównie IT mogą być dla nas bardzo przyjazne.


Pomysł o nazwie inteligentny dom, nie jest niczym świeżym.


na placu budowy
Napisane przez: Sludge G
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


sterowanie oświetleniem
Napisane przez: Promo Pixa
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Call center jako sposób na zachęcanie potencjalnych klientów do zakupu produktów oraz usług

bohenek chleba
Napisane przez: Jesús Alenda
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Swojego rodzaju agitowanie przez telefon to współcześnie coś kompletnie normalnego: każdego dnia tysiące osób wydzwaniają próbując wpływać na zachowania konsumenckie innych osób. Często te działania odnoszą oczekiwany efekt.


Choć telefony są znale ludzkości od wielu dziesięcioleci moda na robienie reklamy za ich pośrednictwem jest w Polsce dość nowa, ale za to obecnie takie zjawisko można zaobserwować w ogromnej skali.


Każdy z nas słyszał z pewnością o takim rozwiązaniu. Nie wiemy natomiast tego, że takiemu domowi z każdym rokiem przybywa inteligencji. Najnowsze rozwiązania wydają się dogadzać największym wynalazcom. Dzięki zastosowaniu informacji z czujników i detektorów inteligentny dom samodzielnie dopasuje się nie tylko do obecności domowników, ale też czynników wewnętrznych i z zewnątrz takich jak choćby temperatura, nasłonecznienie czy wilgotność powietrza. Dzięki temu inteligentny budynek znacznie podnosi komfort życia zwyczajnego jego użytkowników. Inteligentny dom ma swój własny system "dowodzenia". Z pomocą kompleksowego systemu i informacjom, które doń docierają, nasz budynek samodzielnie umie podjąć najlepszą decyzję w wielu dziedzinach funkcjonalności.


Przykład nowoczesnego biura
Zainspirowane przez: lodzdesign.com


Myśląc o inteligentnych rozwiązaniach dla naszych domów myślimy przede wszystkim o bezpieczeństwie. Plany alarmowe, kontroli, przeciwpożarowe, czy też dostępu znaleźć można w ofercie wyspecjalizowanych firm tej specjalności. Innym istotnym elementem naszego rozumnego domu może okazać się sterowanie oświetleniem ospel-presto.pl/dlaczego-presto/ Zainstalowane systemy informatyczne mogą dać przyzwolenie na sterować oświetleniem naszego budynku. Automatyczne zapalanie i wygaszanie światła to tylko początek.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.