Który pilot uniwersalny kupić?

Prawdopodobnie każdy właściciel wielu urządzeń elektronicznych w mieszkaniu, takich jak telewizor, wieża albo odtwarzacz DVD, spotkał się z kłopotem, kiedy jeden z pilotów zginął, a sprzęt trzeba było obsługiwać manualnie, nie zdalnie.
materiały budowlane
Napisane przez: DiamondBack Truck Covers
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Po co zatem męczyć się z kilkoma pilotami, jeżeli możemy mieć jeden, wielozadaniowy? Nie zawsze trzeba go kupować, bo teraz nawet smartfon jest w stanie sterować sprzętami znajdującymi się w mieszkaniu. Jaki pilot wybrać? Pilot uniwersalny, jak samo określenie wskazuje, powinien pasować do paru urządzeń elektronicznych, różniących się funkcją i modelem. Stąd też tego typu pilot nie obsłuży wszelakich funkcji dostępnych na konkretnym sprzęcie. Producenci jednakże skonstruowali urządzenia sterujące, które uczą się funkcji zaimplementowanych w zestawach audio-wideo poprzez załadowanie szyfrów sterowników jak też makropolecenia. Acz piloty nie są urządzeniami, które muszą być stworzone ze stali, ważnym jest ażeby wykorzystany materiał był wysokiej jakości, natomiast części obudowy były dobrze spasowane. Zapobiegnie to nabywaniu następnego pilota lub sklejanie obudowy taśmą klejącą lub klejem. Powinno się pamiętać, że rzadko kiedy pilot traktowany jest łaskawie – częstokroć upada na podłogę, a dzieci lubią od czasu do czasu cisnąć nim dla zabawy. Jeżeli wybrane urządzenie sterujące będzie kiepskiej jakości, zaś obudowa niedobrze spasowana, i co gorsza ranić będzie ostrymi brzegami, dość szybko okaże się, iż w tej kwestii lepiej wybierać produkty z wyższej półki prestiżowych jak też docenianych przedsiębiorstw - pomocne filmiki od north (pomocne filmiki od north).


Pilot winien leżeć pewnie w ręce a także gwarantować szybki dostęp do najistotniejszych funkcji. Przyciski muszą zadziałać nawet przy lekkim wciśnięciu a także posiadać wyczuwalny skok. Jeśli posiadany audiowizualny zestaw będzie niezwykle rozbudowany i składa się z paręnastu urządzeń, warto zwrócić uwagę, jak wiele może obsłużyć sam pilot - skorzytaj (skorzytaj).
Poniektóre z nich umożliwiają sterowanie pięcioma urządzeniami, inne (droższe) nawet do piętnastu. Piloty z wyższej półki mogą mieć nie jedynie przyciski, ale także ekrany LCD, ułatwiające konfigurację pilota a także dostosowanie do obsługi innych urządzeń. Ażeby móc spokojnie korzystać z pilota przyda się w kuchni zmywarka.
2017/07/28, 12:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.