Który aparat telefoniczny kupić dla seniora?

Nasi rodziciele oraz dziadkowie przyzwyczajeni są do tego, że telefon służy do dialogów na odległość. Z reguły w domu był jeden telefon – stojący czy wiszący, w pełni analogowy albo z miniaturowym wyświetlaczem jak też przenośną słuchawką.


Drink Mint Julep
Napisane przez: FuturePR
Zainspirowane przez: FuturePR


Więcej tekstów

Niezapomniana sesja zdjęciowa w dużym mieście – czyli artyzm na tle urbanizacji

Płyty ogniochronne firmy Knauf
Napisane przez: Knauf Sp. z o.o.
Zainspirowane przez: Knauf Sp. z o.o.
Ślub to jeden z najistotniejszych momentów w życiu człowieka. Jednak zanim wypowie się sakRAMentalne „tak” trzeba wrzucić się w wir wielu pobocznych aktywności, których zadaniem jest zapewnienie nieprzemijających pozytywnych wspomnień.


Świat się jednakże odmienił. Dziś telefony to w zasadzie w pełni autonomiczne, wydajne, kieszonkowe komputery, które proponują setki dodatkowych działań a także zastosowań. Wzrost potencjału wiąże się jednak z poziomem skomplikowania. Obsługi smartfona musimy się nauczyć, a nauka owa może być czasami ogromnie mozolna.


Czym musi się charakteryzować nowoczesna komórka dla seniora? Możemy uznać, że najistotniejszymi cechami jest prostota obsługi, a więc duże przyciski, możliwy do czytania wyświetlacz jak też bezproblemowy interfejs. Dodatkowo ważne mogą się okazać ponadplanowe funkcje, tj.: latarka, guzik SOS, żywotność akumulatorka jak też niezmienność całej konstrukcji. Możliwość sprawnego wybrania numeru, (w przypadku gdy opcja wyboru z numerów utrwalonych w pamięci nie wchodzi w grę) ma znaczenie priorytetowe, i tak jest np. komórkach ze strony http://www.maxcom.pl/produkty/telefony-komorkowe-z-klapka. Duże przyciski umożliwiają bezproblemowe odczytanie zamieszczonych na nich symboli. Warto rozważyć nabycie telefonu zaopatrzonego w podświetlane guziki.


Komórka dla seniora od Maxcom S.A. nie jest gadżetem i raczej nie będzie służyć do oglądania filmów a także fotografii. Z tego względu rozmiar ekranu nie ma w tym miejscu istoty.


Istotniejszy jest jego kontrast a także stosowna kolorystyka (zalecane kolory to pomarańcz oraz żółty), dzięki której wyświetlane informacje będą bardziej widoczne. Wyświetlacz powinien umożliwiać (jedynie i aż) odczytanie wprowadzonego albo telefonującego numeru. Może być to na przykład telefon klapka.
2018/06/22, 01:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.