Dlaczego sterowniki PCL wpłynęły na rozwinięcie współczesnej automatyki, odmiany stosowanych obecnie sterowników

Współczesna automatyka w coraz większym stopniu używa zaawansowane rozwiązania elektroniczne i elektryczne. Na samym początku systemy sterowania budowane były w oparciu o różne części elektroniczne, i miały one postać sztywnej sieci, z nierozłącznymi połączeniami między elementami układu. Jednak podejście tego typu nie należało do praktycznych, bo jakiekolwiek zmiany w funkcjonowaniu wymagały dużego nakładu pracy przy zamianie połączeń.

Sterowniki PLC
Dlatego też wraz z coraz większą popularnością układów mikroprocesorowych zaczęto intensywnie stosować układy, które sposób sterowania miały zapisane w pamięci. Przez to rozbudowa lub modyfikacja takiego układu sprowadzała się do zmiany algorytmu sterującego, bez konieczności zmiany jakichkolwiek kabli i przewodów. Dało to niespotykane dotąd możliwości dla automatyków i inżynierów, wykorzystując takie sterowniki opierając się na standardowym układzie mogli stosować go w wielu różnych projektach.

Więcej tekstów

Przydatne przyrządy przy pracy takie jak wagi etykietujące lub paleciaki

waga
Napisane przez: Christian Schnettelker
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W obecnych czasach praca jest jedną z najważniejszych walorów dla dużej ilości osobistości, co nie bywa dziwne, ponieważ dostarcza nie tylko korzyści materialne, ale również zadowolenie na szczeblu kariery. Mimo wszystko nie tylko to rzutuje na zauważalny rozwój pracy.


I cała automatyka poszła właśnie w tę stronę, dziś sterowniki PCL mają taką popularność, że w zasadzie nie wykorzystuje się innych metod. Dzisiaj rynek sterowników obejmuje kilkanaście firm i parę tysięcy odmian sterowników, zaczynając od całkiem niewielkich, do mało zaawansowanych zastosowań, aż po wielkie sterowniki wykorzystywane w nowoczesnych zakładach produkcyjnych - kliknij tutaj.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.