Dlaczego sterowniki PCL wpłynęły na rozwinięcie współczesnej automatyki, odmiany stosowanych obecnie sterowników

Współczesna automatyka w coraz większym stopniu używa zaawansowane rozwiązania elektroniczne i elektryczne. Na samym początku systemy sterowania budowane były w oparciu o różne części elektroniczne, i miały one postać sztywnej sieci, z nierozłącznymi połączeniami między elementami układu. Jednak podejście tego typu nie należało do praktycznych, bo jakiekolwiek zmiany w funkcjonowaniu wymagały dużego nakładu pracy przy zamianie połączeń.

Sterowniki PLC
Dlatego też wraz z coraz większą popularnością układów mikroprocesorowych zaczęto intensywnie stosować układy, które sposób sterowania miały zapisane w pamięci. Przez to rozbudowa lub modyfikacja takiego układu sprowadzała się do zmiany algorytmu sterującego, bez konieczności zmiany jakichkolwiek kabli i przewodów. Dało to niespotykane dotąd możliwości dla automatyków i inżynierów, wykorzystując takie sterowniki opierając się na standardowym układzie mogli stosować go w wielu różnych projektach.

Więcej tekstów

Przydatne przyrządy przy pracy takie jak wagi etykietujące lub paleciaki

waga
Napisane przez: Christian Schnettelker
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach praca jest jedną z najwłaściwszych wartości dla sporej ilości osób, co nie jest niespotykane, ponieważ powoduje nie tylko przychody, ale także zadowolenie na polu kariery. Jednak nie tylko to promieniuje na zauważalny rozwój pracy.


I cała automatyka poszła właśnie w tę stronę, dziś sterowniki PCL mają taką popularność, że w zasadzie nie wykorzystuje się innych metod. Dzisiaj rynek sterowników obejmuje kilkanaście firm i parę tysięcy odmian sterowników, zaczynając od całkiem niewielkich, do mało zaawansowanych zastosowań, aż po wielkie sterowniki wykorzystywane w nowoczesnych zakładach produkcyjnych - kliknij tutaj.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.