Jak obecnie rośnie rynek smarftonów i telefonów komórkowych, jakie trendy na nim panują.

Rynek smartfonów wyposażonych w ekrany dotykowe rośnie w ogromnym tempie. Przez rok w krajach całego świata są sprzedawane miliony urządzeń tego typu, a co kilka miesięcy pojawiają się kolejne odsłony najbardziej popularnych serii.
pieniądze
Napisane przez: Rikard Fröberg
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Każda z nowych premier budzi wiele emocji, a chyba największe będą dotyczyć firmy Apple. W części krajów smartfony z charakterystycznym nadgryzionym jabłkiem mają ogromną popularność, a ludzie stoją niekiedy nawet po parę dni w kolejkach, żeby jako pierwsi kupić nowiutki iphone 8 - iphone 8 jest szybki. Zresztą smarftony Apple rozbudzały emocje już od najwcześniejszych modeli. Dokładnie to samo działo się w roku 2008, kiedy ukazał się iphone3, lecz również w latach późniejszych, kiedy na rynek wchodziły kolejne modele. Przy innych firmach jest bardzo podobnie, na przykład seria Galaxy Samsunga również błyskawicznie znika z półek jak tylko się tam zjawi.


Lecz na tak dużym rynku chętnych do zarobienia jest znacznie więcej. Niektórzy producenci konkurują nie tylko rozmiarem ekranu i ilością pamięci, lecz również nietypowymi funkcjami. Przykładowo kazam tv 4.5 w pierwszej chwili będzie wyglądał jak przeciętny, dobrze wyposażony smartfon oparty na Androdzie (rekomendowana strona). Jednak tym, co go wyróżnia pośród innych jest tuner DVB-T, umożliwiający oglądanie telewizji.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.