Samochód można ulepszać na wiele metod

W skład ulepszenia wchodzą elementy ozdobne czyli naklejki, wysokiej jakości lakierowanie różnych elementów jak i wymiana oryginalnych części na lepsze oraz mechaniczne czy elektroniczne modyfikację silnika.


Każdy entuzjasta tuningu marzy aby jego pojazd osiągał jak najlepsze osiągi bez względu cenę jaką przyjdzie mu wydać za usprawnienie swojego auta.


bmw e36 tuning
Napisane przez: photobeppus
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

interesujące tworzenie programu

Windows 8
Napisane przez: Samsung
Zainspirowane przez: Samsung
Dla niewtajemniczonych kreowanie aplikacji łączy się z uciążliwą pracą programistyczną, wpisywaniem linijek szyfru i przymusem posiadania niesłychanej wiedzy. Microsoft wykazuje, że tak być nie musi. Tworzenie aplikacji na windows 8 to całkiem ciekawa perspektywa dla informatyków, chcących dotrzymać kroku przekształcającym się technologiom i wyjść naprzeciw potrzebom nabywców.


Zaczynając modyfikacje samochodu warto skupić się na częściach które faktycznie poprawią osiągi samochodu a nie koniecznie zmodyfikują wygląd, to już jedynie modyfikacja prezencji służąca do lansu czy wyróżnienia się od innych. Elementy które wpływają na zmianę prowadzenia auta (następna strona) to np. zamontowanie klocków hamulcowych innych niż oryginalne które sprawią że odległość hamowania skróci się i zwiększy to komfort prowadzenia. Kupienie profesjonalnych ogumienia spowoduje lepszą przyczepność auta. Należy też zwiększyć aerodynamikę danego pojazdu kupując do niego spoiler czy mocniej opływowe części typu zderzaki i progi. Gdy do silnika zamontujemy turbosprężarkę samochód będzie się szybciej rozpędzał co pozytywnie poprawi dynamikę jazdy, por. .

Skoro zainteresował Cię omawiany tu post, to przeczytaj też polecany serwis www - on również zawiera zajmujące wiadomości.

Pojazd można również ulepszać elektronicznie montując chip tuning, BMW e36 tuning jest tego klasycznym przykładem. Ale na czy właściwie polega chip tuning?


Jest to montaż chipa który zmodyfikuję prace aparatu zarządzającego silnikiem – ECU. Ma je każdy samochód. Ecu jest to komputer odpowiadający za pracę motoru w każdych warunkach szybkości i obciążenia - dodatkowe informacje. ECU posiada wiedze o tym, jak zarządzać paliwem i zapłonem oraz kątem wtrysku w dowolnych warunkach.


Parametry wpisane do ECU są ustawione, aby trwałość samochodu była, jak najwyższa, ale jednak niekoniecznie tak, aby silnik rozwijał największą moc i moment obrotowy oraz palił najmniej paliwa. Należy wiec rozważyć czy chip tuning, bmw e36 tuning jest opcją która nas interesuję ponieważ znacząco może ona wpłynąć na osiągi jak i na bezpieczeństwo jazdy auta
2018/12/04, 15:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.