W jaki sposób robi się zabezpieczenia przed pożarami, zasada działania układu tryskiwaczy.

Pożary są niezwykle niebezpieczne i groźne, w przeciągu kilku minut mogą one nieodwracalnie spalić cały obiekt. Niestety często dochodzi także do nieszczęść, w trakcie pożarów giną zwykli ludzie i strażacy, którzy biorą udział w gaszeniu. Z tego też powodu bardzo ważna powinna być odpowiednia ochrona przeciwpożarowa, jaka jest obowiązkowa w budynkach publicznych, urzędach czy większych firmach, a zalecana w domach i mieszkaniach.

Używa się tutaj różne systemy, najczęściej wybierane to czujniki dymu, które w chwili jego pojawienia się załączają instalację alarmową. Jednak nawet jeśli szybko wykryją one pożar, to zanim zostanie poinformowana straż pożarna i dojedzie ona na miejsce zdarzenia, to upłynąć może nawet kilkanaście minut. Przez tak długi czas niestety może już dojść do tak dużego rozprzestrzenienia się pożaru, że jego ugaszenie będzie bardzo trudne. Rzecz jasna nawet tego typu ochrona bardzo się przydaje, lecz zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są instalacje tryskaczowe, które poza funkcją alarmowania są w stanie również stłumić pożar nim się rozwinie.

centrala przeciwpożarowa
Napisane przez: D+H
Zainspirowane przez: D+H
Najczęściej spotykana instalacja tego typu składa się z określonej liczby tryskaczy, rozmieszczonych na górze w chronionych pomieszczeniach. Tryskacze podłączone są do wodnej instalacji, w przypadku pojawienia się pożaru uruchamiają się one automatycznie, otwierając się i zalewając wodą całe wnętrze. Przez to jest dużo szans na to, że pożar zostanie stłumiony zanim zdąży się za bardzo rozwinąć. Tryskacze oferuje e-sklep Normbud. Co prawda po uruchomieniu tryskaczy pomieszczenie zostanie zalane wodą, lecz straty z tym związane na pewno są znacznie mniejsze, niż w przypadku rozprzestrzenienia się ognia.


Więcej tekstów

Inteligentny dom – z jakiego powodu to tak popularne rozwiązanie i jakie możliwości gwarantuje swoim właścicielom?

elektryk
Napisane przez: CoCreatr
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Większość osób bardzo chętnie korzysta z nowoczesnych rozwiązań. Czemu? Z reguły przez wzgląd na świadomość, że osiągnięcia dzisiejszej nauki potrafią naprawdę ułatwić normalne życie. Ogromną popularnością cechują się także inteligentne instalacje elektryczne w domach. Powód jest banalny, każda osoba chce sobie zagwarantować wygodę i bezpieczeństwo we własnym domu, w związku z tym zadbanie o zaawansowane systemy elektryczne wydaje się być zupełnie oczywiste.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.