Jak nie dać się nabić w butelkę przez nieuczciwych fachowców od sprzętów rtv i agd?

Niesprawny sprzęt potrafi całkowicie popsuć humor i wprowadzić napiętą atmosferę w najmniej oczekiwanej sytuacji. Do momentu kiedy wszystko funkcjonuje należycie większość osób nie zawraca sobie głowy właściwą konserwację i możliwość dokupienia elementów zamiennych. Jednak jeżeli stanie się najgorsze, zamiast natychmiast wzywać serwis, warto postarać się dokonać naprawy samodzielnie, o ile nie zagraża to życiu.
Najbardziej stresujące są momenty, gdy sprzęt jest po gwarancji i musicie szukać punktu napraw. Łatwo wtedy stracić głowę i dać się nabić w przysłowiową butelkę. Zanim pojedziecie do serwisu, czy kupicie nowy sprzęt, poczytajcie portale internetowe i fora tematyczne, ponieważ są one kopalnią informacji. Użytkownicy wymieniają się spostrzeżeniami i wzajemnie sobie doradzają. Większość najczęstszych usterek moglibyście usunąć samodzielnie. Musicie tylko dokupić niedziałającą część. Jest dużo portali oraz sklepów stacjonarnych i internetowych, które oferują najbardziej popularne elementy zamienne, od części do krajalnic i mikserów po filtry, akumulatorki oraz wiele innych - sprawdź części do krajalnic (sprawdź części do krajalnic). Doświadczeni sprzedawcy często doradzają i dają praktyczne instrukcje. Dobrze jest skorzystać z ich rad, ponieważ dzięki temu możecie oszczędzić nawet kilkaset złotych.
pralka
Napisane przez: US CPSC
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Od zawsze panuje przekonanie, że urządzenia gospodarstwa domowego w których przestanie działać elektronika są nie do naprawienia albo koszt części przewyższa cenę nowego urządzenia. Jeśli zdecydujecie się na usługi fachowca w przypadku szwankującej pralki, jest duże prawdopodobieństwo, że powie, że winny jest programator, a programator Whirlpool jest nie do wymiany. Zapytajcie w takiej sytuacji o model i sami sprawdźcie jego dostępność w internecie lub hurtowni specjalistycznej. Dodatkowo będziecie mogli zapoznać się z cenami i oszacować koszt wymiany - świetny artykuł (świetny artykuł). Nieznajomość cen jest bardzo często wykorzystywana przez wyrachowanych serwisantów. Jeżeli już zdecydujecie się zlecić im zakup i naprawę zepsutej części, zapytajcie o potwierdzenie zakupu a także o gwarancję.


Więcej tekstów

W jaki sposób działa centrala telefoniczna? Z czego jest złożona?

siemens
Napisane przez: Ingo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Istnieje sporo urządzeń, których nie spotykamy każdego dnia, a mają one istotną rolę. Funkcjonują one poniekąd "w tle" dając bezproblemową pracę wielu różnego rodzaju sprzętom.


Bądźcie uważni i nie dajcie się wykiwać przez nieuczciwych serwisantów, którzy bez oporu wykorzystają waszą ufność, bo wiedzą, że gdy urządzenie psuje się w najmniej oczekiwanym momencie, jesteście w stanie zapłacić każdą cenę, żeby szybko pozbyć się problemu. Podzwońcie dodatkowo po kilku punktach serwisowych, aby porównać ceny.
2017/07/28, 12:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.