Krótka prezentacja przykładowych wersji procesorów firmy Intel z serii I3.

Podczas zakupu komputera jedną z istotniejszych decyzji będzie wybranie procesora. Obecnie w urządzenia stacjonarnych panują wyroby Intela, szczególnie z rodziny I.


intel core i3-4000m
Napisane przez: dr_zoidberg
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Najsłabszym członkiem tej grupy są modele z serii I3, co jednak wcale nie oznacza, że nie będą się nadawać do wielu zastosowań. Jest wręcz odwrotnie, przy biurowych komputerach zupełnie do wygodnej pracy wystarczy intel core i3-3220, jeśli się go wzmocni dużą ilością pamięci i szybkim dyskiem to spokojnie uciągnie każdą aplikację biurową. Doskonale w tej roli będą się również sprawdzać procesory intel core i3-4130. One z kolei posiadają zintegrowaną wydajną grafikę Intel HD 4400, więc poradzą sobie również nawet wtedy, kiedy posiadacz komputera będzie chciał zagrać w jakieś bardziej wymagające gry.


Całkowicie inny poziom wydajnościowy posiada procesor intel core i3 550- procesory. Co prawda ma on tylko dwa fizyczne rdzenie, ale dzięki technologii Hyper-Threading, w którą go wyposażono, przez system operacyjny widziany będzie jako układ z czterema rdzeniami. Intel dał temu procesorowi bardzo szybkie taktowanie i mocną zintegrowaną kartę graficzną, dzięki czemu wydajnością prześciga najsłabsze procesory z wyższej serii. Doskonale daje sobie radę z obsługiwaniem filmów Full HD, dzięki czemu można go bez obaw wykorzystywać w konfiguracja multimedialnych.


fotogram - procesor
Napisane przez: Arkadiusz Sikorski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Testowanie jakości oprogramowań mobilnych

rachunki
Współcześnie, życie codzienne statystycznego Polaka wygląda zupełnie inaczej niż osoby starszej od niego o dwie dekady, kiedy była w takim samym wieku. Wszystko z pomocą ogromnego rozwoju technologicznego, który cały czas ma miejsce.


Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć o układzie intel core i3-4000m, zajrzyj jakiego się używa w komputerach przenośnych. Tu również Intel zrobił kawał dobrej roboty, zapewniając parametry porównywalne z procesorami I5 za znacznie mniejszą cenę.
2017/08/31, 09:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.