Wpływ zaawansowanych technologii w działalności marketingowej - zobacz, co jest teraz na topie

Używamy netu do bardzo wielu zamysłów. Najbardziej rozpowszechnione jest zapewne korzystanie ze społecznościowych portali, co łączy się przede wszystkim z zabawą ale też wyszukuje się informacji.
W internecie przeprowadza się też badania marketingowe przykłady to „wyskakujące” okienka z ankietami, w jakich proszeni jesteśmy o wyrażenie sądu o danym produkcie lub usłudze. Portale społecznościowe służą też do komunikowania się np. w sprawach publicznych. Nadają się doskonale do publikowania krótkich haseł mających przekonać nas do dowolnych sądów. Takie wykorzystywanie portali jakąś część z nas motywuje do odnalezienia odpowiedzi na pytanie: jak usunąć konto na Twitterze . Atutem takiego kanału komunikacji jest jego popularność. W prosty i względnie tani sposób można dojść do tysięcy adresatów z informacją. Wspomniane portale wykorzystują też programy afiliacyjne wyszukujące nowych kanałów dystrybucji . Programy afiliacyjne są to po prostu rabaty oferowane klientom pod pewnymi warunkami, np. za udostępnienie reklamy na swoim profilu możemy pozyskać kod na sprawunki rabatowe w sklepie internetowym.
internet
Napisane przez: Jorge Franganillo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Spraw by grillowanie stało się wspaniałą zabawą

laptop
Napisane przez: Sweex
Zainspirowane przez: Sweex
Zbliża się chwila, gdy wybywamy na działki albo do ogródków, aby spędzić czas na powietrzu. To idealny czas na odprężenie. Często zapraszamy przyjaciół.


Programy afiliacyjne mogą mieć też formę kart podarunkowych za zakup w określonej wysokości. Taką kartę można wykorzystać bezterminowo czy przez wskazany czas. Podstawową korzyścią dla przedsiębiorstwa uczestniczącego w programie jest pozyskanie wiernego klienta, a to nader cenna zdobycz z punktu spojrzenia marketingu a także ekonomicznych celów firmy. Zadowolony nabywca bowiem najpewniej przyprowadzi ze sobą swoich znajomych lub poleci ten właśnie sklep lub produkt, co może przynieść przedsiębiorstwu przewagę konkurencyjną. W sytuacji globalnej ekonomii rzecz nie do przecenienia. http://alterweb.pl/-czym-sa-i-jak-dzialaja-programy-afiliacyjne http://alterweb.pl/-jak-szybko-usunac-konto-w-serwisach-spolecznosciowych


Rzecz jasna to czy programy afiliacyjne odniosą zamierzony skutek, zależy od inwencji ich twórców. Trzeba być zawsze zdecydowanym na zmiany strategii, bowiem we współczesnej gospodarce zależnej od zaawansowanych technologii zmiany następują w tempie błyskawicznym. Niejednokrotnie chwyty marketingowe działające kilka lat temu dziś nie są już tak skuteczne. Bywa także tak, że poniektóre kanały dystrybucji przestają być skuteczne.
2018/06/21, 23:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.