Jakie spełnia zadania awaryjne oświetlenie w rozmaitych budynkach i obiektach w jaki sposób należy je projektować

O tym, jak ważną rolę spełnia światło w codziennym życiu przeważnie możemy się przekonać, jak go zabraknie. Lecz o ile wyłączenie prądu jak siedzi się w domu może co najwyżej wymusić konieczność zapalenia jakiejś świeczki, to mogą się zdarzyć sytuacje, gdy jego brak może być dużym zagrożeniem.




Tak na przykład się dzieje, kiedy w wyniku pożaru albo jakiegoś innego zdarzenia trzeba szybko wyprowadzić ludzi z jakiegoś budynku, a zostało odcięte zasilanie. Po ciemku mogłoby dość do różnych zaginięć czy wypadków, a to mogłoby się skończyć nawet jakąś tragedią. Z tego też powodu trzeba zadbać o odpowiednie oznaczenie dróg ewakuacji i stref niebezpiecznych na wypadek braku prądu. Przeważnie stosuje się do tego awaryjne zasilanie, po niemiecku nazywane także notlicht - patrz na fluchtwegbeleuchtung.


Komputery z serii VAIO E 11
Napisane przez: Sony
Zainspirowane przez: Sony


przestrzeń kosmiczna
Napisane przez: JOHN LLOYD
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Najważniejszą rolą takiego zasilania będzie doświetlenie miejsc na wypadek odcięcia prądu w budynku i tym samym umożliwienie możliwość orientacji we wnętrzu. Przepisy dość dokładnie definiują parametry, jakie musi tego typu fluchtwegbeleuchtung spełniać, i w czasie projektu instalacji trzeba się ich trzymać. Dobrym rozwiązaniem jest zrobienie takiego projektu we współpracy z osobami odpowiedzialnymi za ochronę przeciwpożarową, ponieważ takie zasilanie jest ważnym elementem bezpieczeństwa również w tej kwestii. Obecnie w ofercie można znaleźć bardzo dużo opraw i modułów służących do tego celu - więcej o notlicht.




Posiadają one odpowiednią budowę i spełniają rygorystyczne normy związane z bezpieczeństwem, dlatego też używać ich można w każdym obiekcie i pomieszczeniu.
2019/11/07, 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.