Elektroniczna wymiana danych - co to dokładnie jest oraz w czym konkretnie może nam pomóc?

Czym jest dokładnie EDI, czyli z języka angielskiego Electronic Data Interchange oraz jak konkretnie posiada związek z napomkniętą w temacie elektroniczną wymianą danych? Jaki konkretnie jest jego najważniejszy cel oraz co nam umożliwia jego stosowanie? To wszystko oraz znacznie więcej nie posiadając najmniejszego problemu znajdziesz w środku naszego nowego - świeżo co napisanego - felietonu!


Ponad wszystko na samym początku musimy wyjaśnić, czym dokładnie bywa wspomniane we wstępie EDI.
online
Napisane przez: www.future-toys.pl


Skąd się w rzeczywistości tu wzięło? Tymczasem sam skrót EDI (który jak można zauważyć pochodzi z angielskiego) jest odpowiednikiem ciekawiącego nas dzisiaj tematu, a więc elektronicznej wymiany informacji.

Szukasz szczegółowych treści, aby rozszerzyć swoją wiedzę na ów temat? Zapraszamy do nowego wpisu. Wyszukasz go na portalu (https://www.tvk.pl/pakiety/) pod linkiem.

Co to jednak konkretnie jest? Otóż elektroniczna wymiana danych to nic innego jak najzwyczajniej w pełni zautomatyzowana wymiana różnych danych, która odbywa się między komputerami (konkretniej między ich systemami), w jakiejś określonej z góry formie przekazu (nazywanej również komunikatem). Celem EDI jest sprawić, że przekazywane informacje będą całkiem wolne od "powtórzeń", a więc dokładnie tych samych zwielokrotnionych informacji, które najzwyczajniej ma wyeliminować, przy okazji usprawniając przesył informacji, które są przekazywane szybciej i o wiele dokładniej między stronami, których to wszystko się tyczy (dla przykładu tych, które stosują do komunikowania się dokładnie tej samej aplikacji).
EDI, jak łatwo się zorientować, używa się we wszelakich programach komputerowych, które to posiadają za zadanie "łączyć" ludzi, w tym zazwyczaj kupującego oraz sprzedawcę, którzy to nawiązują bezpośredni "kontakt" dzięki progRAMom albo platformom komputerowym.
2020/07/30, 07:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.