Jaki telefon komórkowy zakupić dla nestora?

Nasi dziadkowie oraz rodzice są przyzwyczajeni do tego, że aparat telefoniczny służy do rozmów na duży dystans. Zazwyczaj w domu był jeden telefon – wiszący czy też stojący, w pełni analogowy czy też z małym wyświetlaczem i – maksimum – przenośną słuchawką.
urządzenie
Napisane przez: TRANSCEND
Zainspirowane przez: TRANSCEND


Świat jednak się zmienił. Obecnie telefony to z reguły w pełni odrębne, funkcjonalne, kieszonkowe komputery, które to oferują setki ponadplanowych zastosowań oraz funkcji. Wzrost możliwości wiąże się jednak ze stopniem skomplikowania. Obsługi smartfona musimy się nauczyć, a nauka ta może być niekiedy dosyć mozolna. Czym muszą się charakteryzować współczesne telefony dla seniora? Można przyjąć, iż najważniejszymi cechami jest łatwość obsługi, a więc duże przyciski, czytelny wyświetlacz i bezproblemowy interfejs. Ponadto istotne mogą się okazać dodatkowe funkcje, to jest: latarka, przycisk SOS, żywotność baterii a także wytrzymałość całej budowy.


Możliwość sprawnego wybierania numeru (w wypadku kiedy opcja doboru z numerów zapisanych w pamięci telefonu nie wchodzi w grę) będzie mieć priorytetowe znaczenie. Ogromne przyciski pozwalają także na łatwe odczytywanie zamieszczonych na nich cyfr. Warto rozważyć kupno telefonu wyposażonego w podświetlane guziki. Telefon komórkowy dla seniora nie jest gadżetem i raczej nie będzie służył do oglądania filmów a także zdjęć. Z tego względu rozmiar ekranu nie ma w tym miejscu znaczenia.
Ważniejszy jest jego kontrast i należyta kolorystyka (zalecane odcienie to żółć oraz pomarańcz), dzięki jakiej wyświetlane informacje będą w wyższym stopniu wyraziste. Wyświetlacz powinien umożliwiać (tylko i aż) odczytanie wpisanego bądź dzwoniącego numeru.
2022/07/05, 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.