Nie jesteśmy tak anonimowi jakby nam się to zdawało

Niby zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze funkcjonowanie w Internecie nie są anonimowe, że do każdego tak na pewno można dotrzeć, a jednak od czasu do czasu słyszymy o nierozważnych zachowaniach, które powodują, iż ktoś ponosi rzeczywiście surową nauczkę. Dlatego należy powiedzieć, że w świecie informatyki istnieje parę sieci, od których zależy, kto posiada dojście do naszych danych oraz że tak naprawdę nigdy nie jesteśmy tak anonimowi jak nam się zdaje.
Takie sieci mogą wiele o nas powiedzieć

Więcej tekstów

Serwis laptopów Zawadzkie raduje się sporym powodzeniem

komputery
Napisane przez: hackNY.org
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Na komputery Zawadzkie posiada ciekawą propozycję

Kiedy namyślamy się nad zakupem nowszego komputera oraz chcemy mieć pewność, że będzie posiadał on w sobie to co najlepsze, to należy spojrzeć jakie komputery Zawadzkie może nam zaoferować. Mamy szansę tam wyszukać komputery fabrycznie złożone, które po prostu natychmiast bierzemy do domu, lecz mamy szansę też prosić ich o zbudowanie takiego komputera odpowiednio z myślą o nas. Wtenczas wszystkie jego elementy będą tak złożone, aby przedstawiały się jak najlepiej oraz jednocześnie, by oferowały na odpowiednie możliwości, w zależności od tego, do czego taki komputer będzie przez nas przede wszystkim wykorzystywany. Koniecznie musimy tu opowiedzieć, że przekazując im zadanie złożenia dla nas komputera nie będziemy żałować, ponieważ zajmują się tym prawdziwi specjaliści, którzy świetnie znają się na swojej robocie.


internet
Napisane przez: Butz.2013
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Aby powiązać się z Internetem, musimy się połączyć z właściwym serwerem, dlatego właśnie każdy komputer ma dołączony własny numer IP, jeden się przemienia, inny jest stały, a co się z tym łączy, mając dany numer możemy dojść do danego komputera, a więc też oraz do jego użytkownika.

Sieci ip biorą komputery na niesamowicie wielkim obszarze, nie ma dla nich właściwie żadnych barier, a co więcej za ich pomocą mamy szansę powiązać ze sobą dwa, albo i dużo więcej sprzętów, dzięki czemu wszystkie stanowią niejako jedność. Znajomość numerów IP bardzo często wykorzystywana jest także w różnorakich konkursach, w których można raz dziennie dawać głosy, bo wtedy dobry system sprawdza, czy już głosowaliśmy z konkretnego komputera.

Sieci LAN mają mniejszy zasięg

internet
Napisane przez: Victor van Werkhooven
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kolejnym rodzajem sieci, są sieci LAN, a więc takie, które wiążą komputery jedynie na ściśle wyznaczonym terenie oraz to jeszcze w dosyć bliskiej odległości.

Hej, sprawdź to, jeżeli do tej pory nie wiesz o tej ciekawej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Mają szansę za jej wsparciem stać się powiązane komputery w jednym bloku, w szkole, albo w firmie. Dzięki tej sieci znacznie łatwiejsze jest przesyłanie danych między tymi komputerami, co jest niezwykle ważne w przypadku firmy.

Możliwości są ogromne

Z pewnością Internet proponuje nam niesamowite możliwości, nie mniej powinniśmy zaznaczyć, iż nie oferuje on pewności, że jeżeli zrobimy coś niewłaściwego, to nikt do nas nie dojdzie. Warto być mimo wszystko ostrożnym, bo znajomość odpowiednich sieci powoduje, iż wcale nie jesteśmy tutaj tak anonimowi jak to kiedyś chciano nam wmówić, a co się z tym łączy, w każdej chwili ma szansę się okazać, że będziemy odpowiadać za własne czyny.
2020/05/06, 09:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.