Nie jesteśmy tak anonimowi jakby nam się to zdawało

Niby zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze funkcjonowanie w Internecie nie są anonimowe, że do każdego tak na pewno można dotrzeć, a jednak od czasu do czasu słyszymy o nierozważnych zachowaniach, które powodują, iż ktoś ponosi rzeczywiście surową nauczkę. Dlatego należy powiedzieć, że w świecie informatyki istnieje parę sieci, od których zależy, kto posiada dojście do naszych danych oraz że tak naprawdę nigdy nie jesteśmy tak anonimowi jak nam się zdaje.
Takie sieci mogą wiele o nas powiedzieć

Więcej tekstów

Znakomite sposoby na zepsuty sprzęt komputerowy

laptop
Napisane przez: Silly Dennis
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nawet wyjątkowo nowoczesne laptopy mogą sporadycznie ulegać uszkodzeniom, które skutecznie uniemożliwiają komfortowe użytkowanie. Niektórzy zamierzają własnymi rękami rozwiązać powyższy problem, korzystając z konkretnych programów antywirusowych. Nie zawsze jednak przyczyną jest niepoprawna praca oprogramowania wywołana wirusami, i co za tym idzie warto możliwie najszybciej skorzystać ze wsparcia profesjonalisty.


internet
Napisane przez: Butz.2013
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Aby powiązać się z Internetem, musimy się połączyć z właściwym serwerem, dlatego właśnie każdy komputer ma dołączony własny numer IP, jeden się przemienia, inny jest stały, a co się z tym łączy, mając dany numer możemy dojść do danego komputera, a więc też oraz do jego użytkownika.

Sieci ip biorą komputery na niesamowicie wielkim obszarze, nie ma dla nich właściwie żadnych barier, a co więcej za ich pomocą mamy szansę powiązać ze sobą dwa, albo i dużo więcej sprzętów, dzięki czemu wszystkie stanowią niejako jedność. Znajomość numerów IP bardzo często wykorzystywana jest także w różnorakich konkursach, w których można raz dziennie dawać głosy, bo wtedy dobry system sprawdza, czy już głosowaliśmy z konkretnego komputera.

Sieci LAN mają mniejszy zasięg

internet
Napisane przez: Victor van Werkhooven
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kolejnym rodzajem sieci, są sieci LAN, a więc takie, które wiążą komputery jedynie na ściśle wyznaczonym terenie oraz to jeszcze w dosyć bliskiej odległości.

Hej, sprawdź to, jeżeli do tej pory nie wiesz o tej ciekawej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Mają szansę za jej wsparciem stać się powiązane komputery w jednym bloku, w szkole, albo w firmie. Dzięki tej sieci znacznie łatwiejsze jest przesyłanie danych między tymi komputerami, co jest niezwykle ważne w przypadku firmy.

Możliwości są ogromne

Z pewnością Internet proponuje nam niesamowite możliwości, nie mniej powinniśmy zaznaczyć, iż nie oferuje on pewności, że jeżeli zrobimy coś niewłaściwego, to nikt do nas nie dojdzie. Warto być mimo wszystko ostrożnym, bo znajomość odpowiednich sieci powoduje, iż wcale nie jesteśmy tutaj tak anonimowi jak to kiedyś chciano nam wmówić, a co się z tym łączy, w każdej chwili ma szansę się okazać, że będziemy odpowiadać za własne czyny.
2020/05/06, 09:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.