Jak oświetlenie LED zyskało tak dużą popularność w ostatnim czasie, jak zasilać tego typu układy.

Oświetlenie LED przebojem wdarło się do naszych mieszkań oraz domów. W ciągu zaledwie kilku lat żarówki zrobione w taki sposób są dzisiaj najbardziej popularnym źródłem oświetlenia, zupełnie zostawiającym w tyle inne technologie. Trudno się temu dziwić, bo posiadają one duże zalety, co coraz bardziej doceniają klienci.
żarówka ledowa
Napisane przez: theilr
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Po pierwsze takie oświetlenie jest znacznie ekonomiczniejsze, diody które są w nim wykorzystywane potrzebują bardzo niewielką ilość prądu. W przypadku tradycyjnej żarówki duża część energii była tracona pod postacią ciepła, mogło to być nawet osiemdziesiąt procent.

W przypadku żarówek LED te proporcje są zupełnie odwrotne, a doskonale widzi się to na rachunkach za energię elektryczną. Kolejną zaletą oświetlenia LED są jego bardzo duże możliwości.

Zainteresował Cię ten artykuł? Wejdź na pełen tekst (https://shoplet.pl/46-komputery-dla-graczy), a poznasz więcej informacji na omawiany temat, które na pewno Cię zaciekawią.

Stosuje się je jako zwykłych żarówek, we wszelakich lampach, ale to tylko jedno zastosowanie. Niezwykle popularne przykładowo są najróżniejsze taśmy, ogromnie elastyczne i pozwalające na ogromne możliwości aranżacji. Można nimi ozdabiać meblowe szafki, sufity, ściany a nawet podłogi i schody.

Diody LED w przeciwieństwie do tradycyjnych źródeł oświetlenia wymagają zasilania o niewielkim napięciu. Przeważnie będzie ono wynosić 12V i takie właśnie zasilanie jest niezbędne do ich prawidłowego działania. Dobre wybranie zasilacza będzie miało ogromny wpływ nie tylko na samo świecenie, ale również na długość życia całego układu, z tego też powodu warto to zrobić z rozwagą. Wiele osób wybierając transformator LED kieruje się przede wszystkim kosztami, to one są dla nich podstawowym wyznacznikiem.


Więcej tekstów

Neonowe iluminacje dla wszystkich

Diody LED
Napisane przez: sxc.hu
Zainspirowane przez: sxc.hu
Gdy mamy własny bar albo sklep warto go wyeksponować właściwie oświetlając. Dobrze oświetlona witryna, dostrzegalny z oddali szyld, na pewno sprawią, że nasze miejsce wpadnie w pamięć przechodniom.

Jednak w takim przypadku sprawdza się stara maksyma, że chytry dwa razy traci, i trzeba wprost powiedzieć, aby tanich zasilaczy po prostu unikać.

Spójrz na portal i prześledź wpis (https://a-pro.pl/uslugi-elektryczne/), który na pewno całkowicie Cię wciągnie, gdyż informacje w tamtym miejscu zawarte, przyciągają zainteresowanie.

Przede wszystkim posiadają one słabe parametry i zwyczajnie będą systematycznie uszkadzać diody. Oprócz tego poziom wbudowanych zabezpieczeń, o ile w ogóle jakiekolwiek będą, jest bardzo słaby, to również będzie przemawiać za tym, aby takie urządzenia sobie odpuścić. Najlepszy będzie porządny zasilacz jakieś lepszej firmy, on na pewno da pewność długiej, bezawaryjnej pracy.
2020/04/26, 07:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.